Перейти до вмісту

Микола Томенко написав заяву про відставку

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

8 вересня 2005

Вночі агенція "Уніан" повідомила, що віце-прем'єр-міністр з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко написав заяву про відставку в зв'язку з корупцією у вищих ешелонах влади. Пізніше сам Микола Томенко підтвердив це повідомлення.

О 9:20 розпочалася прес-конференція Миколи Томенка. Спочатку він привітав присутніх з Днем солідарності журналістів, а потім вже почав казати про те, заради чого всі і прийшли.

Томенко звинуватив голову Верховної Ради Литвина, секретаря РНБО Порошенка і голову парламентської фракції "Наша України" Мартиненка у небажанні розкривати справу Ґонґадзе. Микола Томенко вважає, що справа вже давно розкрита, а названі особи мають особистий інтерес, щоб все залишалося так, як є.

Відповідаючи на запитання журналістів, Томенко жорстко критикував підхід, за яким будуть звільнені ті, хто не крав.
Нагадаємо, що зранку "Українська правда" розповсюдила інформацію з достовірних джерел, за якою Президент планує звільнити Порошенка, Третьякова, Скомаровського, але і звільнить "людей Тимошенко" — Томенка, Терьохіна та Турчинова.
Томенко вирішив зробити власний крок, бо повністю непідтримує таку позицію Президента. Але він відзначив, що перемови Тимошенко та Ющенка ще тривають і остаточнє рішення Президента ще не відоме.

Також Микола Томенко критикував ситуацію у партії «Народний союз "Наша Україна"», коли Порошенко з Мартиненком кажуть з ким вони працюють, а з ким не працюють. «Хай Порошенко очолить виборчий список "НСНУ", Тимошенко — список своєї партії, а Литвин — своєї, і український народ визначиться, кого він підтримує», — сказав Томенко.

На запитання, що Томенко планує робити далі, він відповів: «Буду займатися організацією другого етапу "Помаранчевої революції" в країні». Другий етап "Помаранчевої революції", на думку Томенка, прийдеться на парламентські вибори 2006 року, після яких до влади прийдуть люди, які бажають працювати для народа, а не наповнювати свої власні кішені та призначати своїх людей на якісь посади.

Томенка запитали і про київську міську державну адміністрацію, у бік якої також часто лунають звинувачення у корупції. Микола Томенка не став спростовувати ці чутки і зауважив, що Порошенку, в наступному році, слід очікувати не серьйозну конкуренцію збоку чиновників КМДА у рейтингу найбагатших людей, який публікує польский тижневик.

Під час прес-конференції Томенко виглядав дуже засмученим.


Джерела

[ред.]