Перейти до вмісту

Тимошенко засуджено до семи років позбавлення волі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

11 жовтня 2011


Суд визнав колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко винною у перевищенні повноважень та засудив її до семи років позбавлення волі. Ще три роки вона не зможе посідати посади у владі. Суддя Родіон Кіреєв встановив, що своїми діями під час укладення контрактів про постачання в Україну газу тодішній керівник уряду завдала збитків на 1,5 мільярда гривень. Суддя не дослухався до аргументів захисту і не знайшов підстав для пом'якшення покарання екс-прем'єру. Втім, адвокати Тимошенко можуть оскаржити вирок протягом 15 днів.

Юлія Тимошенко схарактиризувала рішення суду як політичне, і заявила про повернення нинішньою владою репресій проти опонентів. Опозиція почала озвучувати прогнози про ймовірність звинувачувального вироку ще напередодні його оголошення, коли стало відомо про стягнення до будинку суду додаткових підрозділів правоохоронців та встановлення наметів мітингувальниками Партії регіонів. Напередодні пізно ввечері суд заборонив провдення масових акцій в центрі столиці. Попри це під стіни печерського суду прийшли декілька тисяч людей з обох сторін.

Під час оголошення вироку прихильники Юлії Тимошенко тимчасово перекрили центральну вулицю столиці, однак правоохоронці відтіснили учасників протестів і відновили рух Хрещатиком. Під час сутичок із міліцією затримано декілька активних учасників протестів. За порушення громадського порядку правохоронці також затримали дівчат із руху Фемен.

В команді Юлії Тимошенко вже заявили, що оскаржуватимуть вирок. Крім українського суду адвокати подавамитуть позов до Європейського суду з прав людини. Але найбільше надій опозиція покладає на реакцію суспільства. Віце-спікер Микола Томенко заявив, що противники влади розглядають можливість бойкоту наступних парламентських виборів, якщо до них не допустять лідерів опозиції. Лідер партії Фронт змін Арсеній Яценюк очікує, що звинувачувальний вирок опозиційному політику матиме негативні наслідки для всієї країни.


Джерела

[ред.]