У США суд присяжних виправдав чоловіка, який вбив чорношкірого підлітка

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 липня 2013

Джордж Ціммерман

Суд американського штату Флорида виправдав патрульного Джорджа Ціммермана, який застрелив чорношкірого підлітка — 17-річного Трейвона Мартіна в лютому 2012 року.

Долю Ціммермана вирішував суд присяжних міста Сенфорд, що складався з шести жінок різних рас і різного віку. Адвокати 29-річного Ціммермана, звинуваченого в ненавмисному вбивстві, зуміли переконати присяжних у тому, що їхній підзахисний діяв у рамках дозволеної законом самооборони. Захисники спиралися на місцевий закон Флориди, який дозволяє застосовувати зброю, якщо, на думку людини, їй загрожує небезпека. Присяжні провели в нарадчій кімнаті більше 16 годин і повідомили судді, що Ціммерман не винен у ненавмисному вбивстві. Він був звільнений у залі суду, до якого були стягнуті посилені наряди поліції.

Після рішення суду про визнання Ціммермана невинним, його адвокат Марк О'Мара в інтерв'ю повідомив пресі, що сподівається на повагу до суду і до його вердикту з боку всіх, хто стежив за цим процесом. Він пояснив, що багатьом буде важко погодитися з виправдальним вироком, і що на адресу його підзахисного лунають погрози реваншу.

Адвокат сім'ї вбитого також закликав до спокою всіх, хто в цій справі зайняв сторону потерпілих. Сторона звинувачення висловлювала переконання, що підсудний неодноразово давав неправдиві свідчення. У березні 2013 року, коментуючи подію, президент США Барак Обама сказав:

« Трагедія Трейвона Мартіна повинна змусити всю націю покопатися у своїх душах. Якби у мене був син, він виглядав би так само як Трейвон »

Цей випадок дав поштовх широким дебатам щодо расової терпимості у США, а виправдальний вирок суду викликав цілу хвилю протестів. Марші вже пройшли у низці міст США: Сан-Франциско, Філадельфії, Чикаго, Вашингтоні, Атланті, Далласі.

Джерела[ред.]