Перейти до вмісту

Комісія з питань помилування рекомендувала відхилити прохання про звільнення Юлії Тимошенко

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 квітня 2013

«Україні — волю!» — листівка на знак підтримки Юлії Тимошенко

На засіданні 27 квітня Комісія при президентові України з питань помилування рекомендувала главі держави Віктору Януковичу відхилити прохання про помилування опозиційного політика Юлії Тимошенко.

За словами голови комісії Геннадія Васильєва рішення щодо незастосування помилування до екс-прем'єра Юлії Тимошенко було прийнято одностайно всіма членами комісії.

Сергій Власенко

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко називає відмову Комісії з питань помилування рекомендувати президентові помилувати колишнього прем'єр-міністра очікуваною:

« Для нас це було очікуваним. Комітет виконує вказівки Президента. Я вкрай здивований посиланням на видатних академіків юридичної академії та університету Шевченка »

Власенко здивований висновком академіків про те, що "до остаточного розгляду кримінальних справ помилування Тимошенко є передчасним". Адвокат нагадав, що в Україні діє презумпція невинності, з огляду на яку цей висновок є абсурдним. Також Власенко підкреслив, що дії комісії носить рекомендаційний характер, а рішення про помилування приймає Президент в незалежності від рекомендацій.

Раніше більше 20 народних депутатів-жінок, зокрема, Лілія Гриневич, Людмила Денисова, Олександра Кужель, Ірина Луценко, Марія Матіос,підписали клопотання про помилування Тимошенко і передали його Президентові України Віктору Януковичу. З аналогічними проханнями до Президента України зверталися українські дипломати, юристи, політологи, представники релігійних громад. За весь час перебування Тимошенко у в'язниці було направлено більше 100 клопотань про помилування. За день до засідання понад 100 спортсменів-паралімпійців та дефлімпійців разом з представниками громадських організацій інвалідів звернулися до Януковича з проханням помилувати Юлію Тимошенко.

Див. також[ред.]

Джерела[ред.]