Перейти до вмісту

На Херсонщині археологи розкопали могилу сармата, якій близько 2000 років

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

19 вересня 2018

У Херсонській області археологи розкопали могилу стародавнього воїна сарматського часу. Похованню вже десь 2000 років.

На початку чергових розкопок на Арабатській стрілці археологи знайшли поховання стародавнього воїна, повідомляє «Новое время».

Про цей факт на свїй сторінці у Facebook написала учасниця розкопок Оксана Чорнобривцева:

« «Це щось грандіозне! Сьогодні перший день розкопок, які почали співробітники Інституту археології НАНУ на Арабатській стрілці і знайдений сармат. Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому близько 2000 років, похований головою на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик» »

За словами Оксани, на розкопки що відбуваються на Арабатській стрілці кошти були надані місцевою владою. Наразі розкопки тривають, і археологиня попросила окремо у місцевих жителів «дбайливого ставлення до історії, знахідок і шанобливого ставлення до вчених».

cправка: Сармати – це нарід, який складався з іраномовних кочових племен наприкінці ранньої Залізної доби. Мешкали ці племена також і на більшій частині півдня України, від вододілу Тиси й Дунаю до Аральського моря, в степових районах.

У причорноморських сарматів головним типом військ була легка кіннота. Сармати мали на озброєнні не тільки лук і стріли, але і мечі, кинджали і важкі списи, вони були вмілими вершниками. Римський історик Тацит запевняє, що у сарматів були панцири «із залізних пластин або дуже товстої шкіри».

Посилання

[ред.]