Опубліковано результати дослідження «Барометр Світової Корупції»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 липня 2013

Дані досліджень

Сьогодні о 9:00 було опубліковано результати дослідження «Барометр Світової Корупції» (Global Corruption Barometer), яке проводить Міжнародний дослідницький центр Gallup International Association. Це дослідження тривало з літа 2012 до зими 2013, й охопило більш 114 000 чоловік в 107 країнах. В Україні результати представляє «Transparency International Україна» спільно із «Інформаційною Агенцією ЛІГА Бізнесінформ», опитування тривало з 9 по 17 серпня, під час нього було опитано 1000 осіб. Похибка складає +/- 3%.

За даними цього дослідження, 68% українців готові протестувати проти корупції. 36% згодні вийти на вулицю: з опитаних 43% вважають, що рівень корупції в Україні виріс за останні два роки, а 74% є впевненими у корумпованості державного сектору, тоді як 80% назвали антикорупційні дії Уряду нерезультативними. 4% з опитаних вважають, що державна антикорупційна діяльність має якийсь результат. Між тим 83% відзначили, що особистий контакт важливий для вирішення питань у державному секторі, а 84% кажуть, що Урядом керують організації, які діють у власних інтересах.

Українці вважають, що найкорумпованішою сферою є судова (66%), потім ідуть правоохоронні органи (64%), державна служба (56%), сфера охорони здоров'я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітня система (43%), бізнес (36%), військова сфера (28%), ЗМІ (22%), релігійні інституції (21%), громадські організації (20%).

Також відмічена різка тенденція зростання хабарництва.

Олексій Хмара, виконавчий директор «Transparency International Україна», зауважив:

« Українці вже багато років показують владі жовту картку недовіри. Дослідження минулих років встановило, що довіра до церков вдвічі вища за довіру до судів. Цьогорічне опитування виявило, що народні настрої погіршуються — адже 80% вважають взагалі нерезультативними дії влади та впевнені, що країною керують кілька осіб з оглядом на власні інтереси. На тлі цих невтішних цифр, а також зважаючи на зростання масового незадоволення українців діями правоохоронних та судових органів, — дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри свідчать, що жовта картка ризикує перетворитися на червону. »

Довідка: «Transparency International Україна» це представництво глобальної антикорупційної неурядової організації «Transparency International», яка має понад 90 національних представництв і працює у більше ніж 100 країнах світу.


Посилання[ред.]