Перша петиція Президентові набрала необхідну кількість голосів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Перша петиція Президентові досягла необхідної кількості 25 тисяч голосів сьогодні близько 11 вечора за Київським часом. ЦЕ — петиція подана Українською асоціацією власників зброї, в якій вимагається законодавчо затвердити право громадян України на захист.

«

ВГО «Українська асоціація власників зброї» вимагає:

1. Доповнити статтю 27 Конституції України частиною четвертою такого змісту: «Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров'я, житла та власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України. Реалізація права на вільне володіння вогнепальною зброєю регулюється відповідним законом та може бути обмеженою лише за рішенням суду щодо окремої особи».

2. Негайно ухвалити Закон «Про цивільну зброю і боєприпаси» №1135-1.

Георгій Учайкін, голова наглядової ради ВГО "УАВЗ"

»

Між тим на другому місці за популярністю йде петиція «Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто» (12419 голосів), на третьому — «Впровадити електронну систему голосування з відбитком пальців в Верховній Раді» (7317 голосів).

Тематика петицій на сайті Президента доволі різноманітна. Досить велика частина петицій пов'язана із критикою діяльності влади — як законодавчої, так і виконавчої. Щонайменше в 10 петиціях йдеться про відсторонення Президента з посади, зокрема через те, що Петро Порошенко не продав свій бізнес, як обіцяв раніше. Багато петицій вимагають скорочення депутатського корпусу та зняття депутатської недоторканості. Низка петицій так чи інакше пов'язана із питанням захисту української мови. Трапляються і пропозиції протилежного характеру, зокрема за розширення прав ЛГБТ-спільнот та, одночасно, за заборону пропаганди гомосексуалізму.

Петиція подана вікіпедистами за впровадження Свободи панорамної зйомки наразі набирає 789 голосів і посідає 72-е місце за цим показником.

Джерела[ред.]