Про пісню Вікторії Волощук «Ваша Величність Маестро» - пісню про Дмитра Гнатюка

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 липня 2016

Про пісню Вікторії Волощук «Ваша Величність Маестро» - пісню про Дмитра Гнатюка[ред.]

Дмитра Гнатюка вітало 29.03.2016 Буковинське земляцтво
Дмитро Гнатюк та Володимир Мельников 28.05.2011

Володимир Мельников, уродженець Чернівців, український письменник, Заслужений діяч мистецтв України в чернівецькому "ПОГЛЯДІ" написав про пісню Вікторії Волощук «Ваша Величність Маестро»:

Ще в дитинстві мене вразили мудрі вірші поета Олександра Яшина «Покваптеся робити добрі справи» («Спешите делать добрые дела»). Герой згаданих віршів тривалий час збирався зробити людині добро, але забарився і не встиг… Людина померла…

Яке щастя, що Вікторія Волощук ніколи не бариться у своїй творчості! Тому пісня «Ваша Величність Маестро» на її слова та музику в співпраці з прекрасним співаком Василем Данилюком була створена вчасно і блискуче пролунала на сцені Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської саме 22 квітня 2015 року, коли Буковина вітала свого видатного земляка Дмитра Гнатюка з дев’яносторічним ювілеєм. На жаль, Маестро не зміг приїхати до Чернівців і не почув пісню-присвяту талановитої дівчини під час прем’єрного виконання. Але добрі справи треба робити не тільки вчасно. Їх треба доводити до логічного завершення.

Завдяки Вікторії, а також небайдужим членам Буковинського земляцтва, аудіо-запис пісні «Ваша Величність Маестро» прозвучав у помешканні Дмитра Михайловича 21 травня 2015 року. Коли залунали акорди і слова пісні, всі замовкли. Попри слабеньку акустику Маестро дуже уважно слухав і чув кожне слово про людську і творчу долю видатного музиканта… Про свою долю… Його плечі розправилися, а в очах засвітилися сльози, бо пригадались дитинство і юність, тяжка праця й перші творчі здобутки, лихі часи і перемоги. Розчулений маестро подякував гостям і творцям пісні за принесену радість і душевне тепло. Потім на другому примірнику диску написав слова подяки буковинській громаді за щиросердне вшанування на малій батьківщині його ювілею.

Після цього мені пощастило ще багато разів гостювати в родині Гнатюків: і допомагаючи в оформленні документів у зв’язку з нагородженням відзнакою «Почесний громадянин Буковини», і під час вручення цієї відзнаки та з метою підготовки проектів листів та привітань за підписом Маестро, і головне – для перегляду відеоряду про Дмитра Михайловича з піснею Вікторії Волощук «Ваша Величність Маестро», відзнятого в Чернівцях завдяки дару Вікторії вчасно робити добрі справи.

Пригадую як Галина Макарівна і Дмитро Михайлович парою вмостилися у кріслах перед екраном ноутбуку. Я стояв збоку і бачив екран та їх обличчя. Вони уважно дивилися фільм і неголосно дякували за вітальні слова керівникам області та землякам. Коли на екрані під акорди пісні «Ваша Величність Маестро» з’явився молодий Дмитро Михайлович вони реально теж помолоділи років на тридцять.

- Прекрасна пісня, - замріяно вимовив Дмитро Михайлович. - А чий це голос?

- Заслуженого артиста України Василя Данилюка.

- Дуже гарно співає… А слова і музика Вікторії Волощук?

- Так. Дівчині всього вісімнадцять років…

- Як вона влучно написала: «Ваша Величність Маестро, голос хвилює до сліз»… Дай Боже цій дитині щастя й любові в житті та на творчій ниві! А можна ще раз переглянути фільм?

І ми ще декілька разів переглянули цей відеофільм. Наприкінці зустрічі Дмитро Михайлович підписав фотокопію свого портрету та передав дарунок для Вікторії.

Сьогодні Дмитро Михайлович та Галина Макарівна вже на небесах. Але завдяки Вікторії останній рік їх життя був світлішим та щасливішим. Саме тому Вікторія Волощук стала переможцем Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду» за пісню «Ваша Величність Маестро», що 9 листопада 2015 року своїм підписом засвідчив Павло Мовчан.

Ще один штрих. До 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука було видано новий музичний альбом Вікторії Волощук «І в звуках пам’ять відгукнеться», який зі сцени в Чорториї презентував народний артист України Василь Ілащук. А потім життєстверджуючими акордами пролунала пісня Вікторії «Свята Україна» у виконанні Василя Данилюка.

Тож вчимося у Вікторії не баритися з творенням добрих справ на Землі.

Посилання[ред.]

1. [1], Володимир Мельников, «Ваша Величність Маестро» - пісня про Дмитра Гнатюка, Pogliad.ua, Середа, 06 липня 2016
Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.