Перейти до вмісту

Про стан української економіки

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 лютого 2014

Тільки за січень на валютному ринку було куплено $40 млрд, причому більшу частину цих грошей виведено з країни. Такі факти надав Віктор Суслов.

На його думку, Конфлікт, у якому Україна перебуває, − це найгірша форма конфлікту для економіки. Тому що це не конфлікт поганого і хорошого, або хорошого і ще кращого. Це боротьба між політичними і бізнес угрупованнями за контроль над країною, та ще й за найактивнішої участі іноземних держав, які ведуть суперечку за геополітичний переділ світу. Цей конфлікт закономірно поставив країну на межу громадянської війни.

В України вже немає внутрішніх ресурсів і часу для продовження «політики багатовекторності», навіть для того, щоб просто залишитися в буферній зоні між Заходом і Росією. Для стабілізації внутрішньої ситуації їй треба зробити вирішальний вибір між підписанням Угоди з ЄС або швидким і рішучим кроком у бік Митного та Євразійського союзів. Інакше − економічний крах.

Свою думку про те, якими можуть бути наслідки нинішнього політичного протистояння для економіки України і як капітал реагує на події в політиці, у бліц-інтерв'ю Forbes розповів колишній заступник голови НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Втеча капіталу скоротилася, але сама ситуація погіршується: ми інвестуємо за кордон $10-12 млрд, назад отримуємо свої ж $2-2,5 млрд. Українські підприємства – це чисті інвестори за кордон.

Нові правила для фінансових ринків, як-от Basel III, обмежують можливість «фінансової творчості», наприклад, використання нових інструментів.

Ринки фінансових активів ніколи не приходять до рівноваги. Цю фундаментальну властивість оцінили тільки після кризи, задумавшись над запитанням «Чому?» На думку Савченка, це викликано асиметричністю інформації між продавцями фінансових продуктів, які розуміють продукти і знають про них усе, та покупцями, які не розуміють їх, не усвідомлюють їхньої природи. Тому сьогодні загальна теза лунає так: «для товарних ринків дерегуляція – це добре, а для фінансових – погано, їм потрібна регуляція». Питання в тому, як правильно їх регулювати.

Джерела[ред.]