Рішення суду: Перелік об'єктів культурної спадщини має бути відкритим

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

14 лютого 2015

Н. Тимків, виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна»

Виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків виграла судову справу у Покровської райдержадміністрації щодо надання переліку об'єктів культурної спадщини на території району.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд виніс рішення у справі за позовом Наталії Тимків до Покровської райдержадміністрації, яким визнав неправомірною відмову в наданні переліку об'єктів культурної спадщини на території району та зобов'язав державний орган надати усі запитані відомості.

У серпні минулого року член правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків направила запит до Покровської районної державної адміністрації у Дніпропетровській області. Запитувався повний перелік нерухомих пам'яток та об'єктів культурної спадщини України національного та місцевого значення, для опублікування у Вікіпедії та використання у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам'ятки». Зокрема, інтерес становили пам'ятки архітектури, археології, монументального мистецтва та історії.

Покровська РДА відмовила у наданні інформації, посилаючись на Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, при наявності яких документу присвоюється гриф «Для службового користування». Водночас, суд визнав відповідний пункт Переліку незаконним в частині віднесення відомостей про стан формування страхового фонду документації місцевих органів виконавчої влади з розкриттям переліку та складу документації на історико-культурні пам'ятники до службової інформації.

ГО «Вікімедіа Україна» працює над переліком пам'яток культурної спадщини починаючи з весни 2012 року. Щорічно, починаючи від 2012 року, запити з проханням надати повний перелік об'єктів культурної спадщини організація надсилає до Міністерства культури України, а також регіональних управлінь культури. З відповідями на ці запити можна ознайомитися на сторінці «Реєстри пам'яток». Проте деякі управління культури, серед яких і управління культури Дніпропетровської ОДА, так і не надали належної інформації, що змусило врешті організацію надсилати запити до окремих районних управлінь культури.

Вирішення питання за допомогою судового позову стало першим в історії «Вікімедіа Україна».

Джерела[ред.]