Перейти до вмісту

Україна вводить нові санкції проти агресора: 468 компаній та понад 1200 осіб під ударом

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 травня 2017

Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо впровадження санкцій проти фізичних та юридичних осіб Росії та афільованих з нею осіб, підприємств та організацій. Під дію обмежувальних заходів потрапили 468 компанії та 1228 фізичних осіб (громадян Росії та інших держав).

Санкції торкнуться російських транспортних компаній (у тому числі "Аерофлот"), кредитно-фінансових установ, підприємств машинобудівної та оборонної галузі, російських мас-медіа (зокрема, телеканали РТР, Россия-24 та НТВ), підприємств, які зареєстровані в Криму, тощо. Крім того, обмежувальні заходи накладено на військові формування бойовиків ЛНР і ДНР та організації, які надають їм фінансову допомогу. Слід відзначити, що санкції стосуються не лише російських юридичних осіб, але й компаній, які зареєстровані в Україні та інших державах.

Найбільшого розголосу в українському суспільстві, однак, набули санкції, уведені проти російських інтернет-компаній: групи Mail.ru, Яндекса, Лабораторії Касперського, DrWeb, ABBYY та 1C, - продуктами яких користуються мільйони українців. Відповідно до указу популярні соціальні мережі ВКонтакте та Одноклассники, пошуковик Яндекс з усіма його сервісами та сервіси Mail.ru мають блокуватися інтернет-провайдерами на території України; діяльність компаній-виробників програмного забезпечення також фактично має бути заблокована з дати введення указу в дію.


Джерела[ред.]

Посилання[ред.]