Російські Інтернет-сервіси в Україні заблокують?

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

16 травня 2017

Президент України Петро Порошенко видав указ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», що передбачає блокування таких популярних в Україні Інтернет-сервісів, як соціальні мережі «Вконтакті», «Однокласники», «пошуковик Яндекс та пошта Mail.ru.

Блокування популярних соцмереж неоднозначно сприйнято українцями. Наприклад, в опитуванні Олександра Аронця протягом доби близько 1,4 тис. відмітились у підтримку рішення і лише 85 проти. Поширюються також жартівливі карикатури, наприклад «не будет Яндекса - не будет пробок» (з портретом Кличка), «Коли взнала, що після заборони вконтактіка і одноватників внук завантажив tor та увімкнув VPN в Opera - переписала хату на кота!» (з типовим для цього жанру малюнком з бабцею і котом).

Натомість серед російськомовних користувачів переважає незадоволення. Наприклад, солістка гурту The hard kiss скаржиться на імовірну втрату аудиторії:

«У групи #thehardkiss ВКонтакті 310 000 підпісників з усього світу. Кліп на україномовний трек «Антарктида» ВКонтакте за добу набрав більше 1 000 000 переглядів, в той час, як у шанованому мною Фейсбуці український продукт і на 300 000 переглядів не підтримали. ВКонтакті - наша головна платформа для просування, яку ми будували багато років. Як ви нам це компенсуєте?! Транспортуєте різко всіх в Фейсбук?!»

Представництва Вконтакті мають також і спільнота українських вікіпедистів, станом на 16 травня 2017 перша із заснованих налічує 1176 учасників, а «офіційна» - 422 669 учасників.

Скриншот переліку осіб, до яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції)

Указ вводить в дію відповідне рішення РНБО, що було прийнято 28 квітня 2017 року. Загалом це рішення передбачає санкції до 468 юридичних осіб, в тому числі представництв в Україні. Примітно, що для багатьох українських представництв, у тому числі й представництва «Вконтакті» вказано застарілі адреси з назвами вулиць, що підпадають під дію закону про декомунізацію, зокрема «Червоноармійська», «Леніна» тощо.

Натомість адміністрація Вконтакті розіслала користувачам запевнення в тому, що "Ми любимо наших українських користувачів і хочемо, щоб Ви завжди залишалися на зв'язку зі своїми друзями та близькими", а також посилання на сторінки з інформацією щодо способів обходу блокування.


Джерела[ред.]