Перейти до вмісту

Російські Інтернет-сервіси в Україні заблокують?

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 травня 2017

Президент України Петро Порошенко видав указ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», що передбачає блокування таких популярних в Україні Інтернет-сервісів, як соціальні мережі «Вконтакті», «Однокласники», «пошуковик Яндекс та пошта Mail.ru.

Блокування популярних соцмереж неоднозначно сприйнято українцями. Наприклад, в опитуванні Олександра Аронця протягом доби близько 1,4 тис. відмітились у підтримку рішення і лише 85 проти. Поширюються також жартівливі карикатури, наприклад «не будет Яндекса - не будет пробок» (з портретом Кличка), «Коли взнала, що після заборони вконтактіка і одноватників внук завантажив tor та увімкнув VPN в Opera - переписала хату на кота!» (з типовим для цього жанру малюнком з бабцею і котом).

Натомість серед російськомовних користувачів переважає незадоволення. Наприклад, солістка гурту The hard kiss скаржиться на імовірну втрату аудиторії:

«У групи #thehardkiss ВКонтакті 310 000 підпісників з усього світу. Кліп на україномовний трек «Антарктида» ВКонтакте за добу набрав більше 1 000 000 переглядів, в той час, як у шанованому мною Фейсбуці український продукт і на 300 000 переглядів не підтримали. ВКонтакті - наша головна платформа для просування, яку ми будували багато років. Як ви нам це компенсуєте?! Транспортуєте різко всіх в Фейсбук?!»

Представництва Вконтакті мають також і спільнота українських вікіпедистів, станом на 16 травня 2017 перша із заснованих налічує 1176 учасників, а «офіційна» - 422 669 учасників.

Скриншот переліку осіб, до яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції)

Указ вводить в дію відповідне рішення РНБО, що було прийнято 28 квітня 2017 року. Загалом це рішення передбачає санкції до 468 юридичних осіб, в тому числі представництв в Україні. Примітно, що для багатьох українських представництв, у тому числі й представництва «Вконтакті» вказано застарілі адреси з назвами вулиць, що підпадають під дію закону про декомунізацію, зокрема «Червоноармійська», «Леніна» тощо.

Натомість адміністрація Вконтакті розіслала користувачам запевнення в тому, що "Ми любимо наших українських користувачів і хочемо, щоб Ви завжди залишалися на зв'язку зі своїми друзями та близькими", а також посилання на сторінки з інформацією щодо способів обходу блокування.


Джерела[ред.]