Перейти до вмісту

У Чехії ультраправі провели антициганські марші

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

25 серпня 2013

У семи містах Чехії відбулись антициганські демонстрації, в яких взяли участь сотні ультраправих активістів. У декількох місцях демонстрації завершилися сутичками правих і поліції. Щонайменше 75 осіб було заарештовано за порушення громадського порядку та непокору поліції.

На початку серпня правозахисна організація Amnesty International висловила стурбованість у зв'язку з запланованими акціями, закликавши владу Чеської Республіки захистити циганську громаду країни. За різними оцінками у Чехії проживають від 250 до 300 тисяч циган. Вони належать до найбідніших прошарків населення держави, а їхні лідери часто нарікають на расову дискримінацію.

Як передає Радіо Прага, наймасовіші сутички ультраправих із поліцією відбулися в містах Острава і Чеське-Будейовіце на північному сході республіки. В обох містах демонстранти відійшли від узгодженого з владою маршруту і спробували потрапити в райони масового проживання циган. В Остраві близько 600 протестувальників почали закидати поліцію камінням, щонайменше 60 людей затримані. Правоохоронні органи в ряді випадків застосували сльозогінний газ.

У місті Плзень, як повідомляють місцеві ЗМІ, на вулиці вийшли приблизно 400 ультраправих, у результаті сутичок із правоохоронцями 15 із них опинилися за ґратами. Великі демонстрації пройшли також і в столиці Празі. У декількох містах активісти правозахисних організацій спробували влаштувати власні демонстрації на противагу націоналістам.

Раніше Amnesty International попередила, що в Чеській Республіці посилюються антициганські настрої. Керівник організації по Європі та Центральній Азії Джон Далусен заявив:

« Останній рік ми спостерігаємо дуже тривожну тенденцію, утиски прав циган досягли нових висот. Це дуже серйозна тема, і чеська влада не може її ігнорувати. »

Нагадаємо, у 2010 році суд Острави засудив чотирьох правих екстремістів до тривалих термінів тюремного ув'язнення за підпал будинку, у якому жила циганська сім'я.

Джерела

[ред.]