Після двох днів протестів поліція пішла з площі Таксим у Стамбулі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 червня 2013Турецька поліція почала відходити зі стамбульської площі Таксим, де два дні тривали її зіткнення з демонстрантами, протестуючими проти забудови міського парку. Акція, що починалася як сидячий страйк, переросла в серію антиурядових протестів по всій країні.

За словами свідків, тільки що поліція прибрала барикади навколо парку, туди стеклися тисячі осіб.

У п'ятницю поліція застосувала сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати мирну акцію на площі Таксим, яка давно є центром політичних та інших протестів. Однак жорстка реакція лише спровокувала нові заворушення, і цілі квартали в центрі міста стали нагадувати зону бойових дій. У Стамбулі десятки людей отримали поранення.

На знак солідарності з демонстрантами в Стамбулі акції протесту також пройшли в Анкарі і більше десятка інших міст. Їх учасники вступали в сутички з поліцією і скандували гасла проти уряду прем'єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана.

Ердоган спробував розрядити обстановку своєю суботнєю промовою. Прем'єр-міністр визнав, що поліція припустилася помилок, застосовуючи сльозогінний газ, додавши, що ці порушення будуть розслідувані. У той же час він заявив, що реалізація будівельного проекту в районі площі Таксим продовжиться.

На думку аналітиків, заворушення означають зростаюче невдоволення політикою уряду, в якому домінують ісламісти і яке, на думку деяких, стає все більш авторитарним.

Джерела[ред.]