«Вікі любить Землю»: Є перша тисяча світлин!

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

19 квітня 2013

Четвертий день фотоконкурсу «Вікі любить Землю» був відзначений одразу двома подіями — тисячною та 1111-ю фотографіями. Прикро, але обидві «ювілейні» світлини найімовірніше не потраплять до числа переможців. На фотографії № 1000, зображено сучасну скульптуру оленів у парку. Українське законодавство забороняє вільне поширення зображень сучасних скульптур без спеціального дозволу автора. Тож за правилами Вікісховища ця фотографія з часом має бути вилучена.

Яскраве фото «Царівни Стохода» як наголошує голова оргкомітету Євген Букет також навряд чи потрапить до числа призерів, адже не відповідає п. 3 і 7.9 регламенту конкурсу (на фото зображено не об'єкт ПЗФ, а окрему рослину).

Але такі випадки, на щастя, поодинокі і складають не більше 1% надісланих світлин. Натомість динаміка конкурсу дуже тішить членів оргкомітету. Сайт wle.org.ua за чотири дні відвідало понад 20000 користувачів Інтернету, завантажені до конкурсної категорії світлини презентують усі області України. Триває робота над статистичними інструментами, які дозволять підрахувати кількість світлин по областях і статистику авторів, які завантажили найбільшу кількість фотографій різних пам'яток. Нагадаємо, що це також одна з номінацій конкурсу.

Оргкомітет в чергове звернув увагу учасників конкурсу на те, що світлини одразу потрапляють до конкурсної категорії тільки якщо використовується спеціальний завантажувач. Також обов'язковим є вказання для фотографії правильного ідентифікатора (ID) пам'ятки, який можна дізнатися у списку пам'яток. Цей ідентифікатор складається з літер, які позначають область, і цифр — номера охоронної території. Фотографії з невірним ID не будуть допущені до участі в конкурсі.

Новини конкурсу, його умови, інформація про призи та інша корисна інформація публікується на сайті — http://wle.org.ua/

Член оргкомітету Віра Моторко звернулась до учасників конкурсу на сторінках Фейсбуку:

« Народ, є прохання щодо фото. Не зосереджуйтесь на знімках дрібних об'єктів. Одну стеблинку підсніжника можна сфотографувати будь-де, правильно? Не змушуйте нас сумніватись у тому, що фотографії зроблено саме у заповідниках-заказниках.

Зверніть увагу більше на панорамні і пейзажні фото. Або хоча б на ендеміки - рослини чи тварини, що можна зустріти лише в певному місці. Велика подяка від мене тим, хто пише в описі зображення, які саме види на ньому можна побачити :)

»

Нижче невеличка добірка світлин із зображенням окремих рослин та тварин. Деякі із них не зможуть пройти до фінального відбору через наведені вище причини.


Посилання[ред.]

Див. також[ред.]


Джерела[ред.]

Євген Букет. «Досягнення четвертого дня – 1000-на та 1111-та світлини». ',