Інкубатор:Вийшло у світ “П’ятикнижжя” Грицька Чубая (відео)

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 серпня 2013

Учора побачила світ книга одного з найтаємничіших українських поетів Грицька Чубая «П'ятикнижжя». Про це 28 серпня під час прес-конференції повідомила головний редактор і співзасновник «Видавництва Старого Лева» Мар'яна Савка, — інформує кореспондент «Дивись.info».

«Цю книгу ми чекали з трепетом, тому що вклали у неї багато сподівань і душі. Над нею працювало досить багато людей. „Видавництво Старого Лева“ створило книгу з ілюстраціями Романа Романишина та художнім оформленням Романи Романишин і Андрія Лесіва», — зазначила Савка.

Натхненником та ініціатором появи «П'ятикнижжя» є донька Грицька Чубая Соломія. Це книга-діалог Поета з Сучасником поза межами звичного часу, і книга-розмова Грицька Чубая з його близькими друзями — і вірші, і друзі пережили поета на багато років. Назва книги — авторський задум Чубая. Попри те, що за життя поета не було видано жодної його збірки, він створив рукотворне «П'ятикнижжя» у двох примірниках. Надрукував на друкарській машинці, переплів, доповнив своїми рукописними шрифтами та зауваженнями. До його самвидаву увійшли 5 збірок: «Постать голосу», «Вертеп (поема)», «Відшукування причетного (поема)», «Плач Єремії» та «Світло і сповідь». Єдине, чим відрізняється друковане видання від рукописного — це передмова Костя Москальця «Поезія Григорія Чубая» і післямова Олега Лишеги.