Вікіекспедиція до 75-річного ювілею Івана Миколайчука

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 червня 2016

Меморіальна дошка Івану Миколайчуку на стіні кінотеатру у Вижниці

15—17 червня, за сприяння «ГО Вікімедіа Україна», відбулася вікіекспедиція до Чернівецької області з метою відвідування пам'ятних місць та заходів, присвячених видатному українському актору Івану Миколайчуку, якому 15-го червня 2016 року виповнилося б 75 років. Учасники експедиції — Вадим та Анна Танянські, поціновувачі творчості Івана Миколайчука з Харкова.

Багатьма видатними постатями славиться Буковина. Мало не найвідомішим сином свого краю є Іван Миколайчук, видатний актор, режисер і сценарист — серце українського поетичного кіно. Цього року Іванові мало б виповнитися 75-років. То ж пропустити масштабні заходи, заплановані на його батьківщині в день народження актора не можна було жодному шанувальнику.

Програма вшанування пам'яті великого актора до ювілею цього року дуже широка: Нацбанком видано ювілейні 2 гривні з зображенням Миколайчука, а також надруковані марка і конверт — урочисте погашення відбулося одразу у трьох місцях: Києві, Чернівцях та Чорториї (рідному селі Івана), на яких були присутні актори та режисери, відомі співпрацею з Миколайчуком, співаки та політичні діячі, як то Міністр культури України та голови Чернівецьких облради, облдержадміністрації, міста тощо. Окрім того Чортория відома щорічним фестивалем «На гостини до Івана», який проводиться в день народження актора. А цього року ще й започатковано фестиваь кіно і пісні, який так і називається — «Миколайчук-Фест».

Учасники Вікіекспедиції побували у Чернівцях на урочистому погашенні ювілейної марки, у Чорториї на фестивалях «На гостини до Івана» та «Іванова Переберія», у Вижниці та Розтоках (де знімався фільм Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою») на фестивалі «Миколачук-Фест», та завітати до Чернівецького обласного краєзнавчого музею, де демонструвалась спеціальна експозиція, присвячена Іванові. Повертаючись додому, також відвідати Байкове кладовище у Києві та покласти квіти на могилу Миколайчука.

Протягом вікіекспедиції було побачено та відзнято на фото та відео усі вищеназвані події, а також історичні і архітектурні пам'ятки Чорториї, Вижниці та Розток, таких як, наприклад, старовинне єврейське кладовище у Вижниці.

Зібраний матеріал здатен поліпшити багато статей, присвячених багатьом особистостям українського кіно, музики та культури, а також дуже розширити інформацію щодо Буковини, її історичного минулого та туристично-рекреаційного майбутнього.


Див. також[ред.]

Звіт про експедицію на сайті Вікімедіа Україна