У Києві пройшов другий музичний форум Selector Pro

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 грудня 2017

Selector Pro проходив в креативному просторі iZone

The Selector Pro — музичний форум, що організовує Британська рада. Він утворився на основі радіопрограми The Selector, що транслюється в Україні щосереди на Радіо Аристократи.

16 і 17 липня 2017 відбувся перший захід в Україні за участі британських і українських представників музичної індустрії, таких як Кен Нельсон (продюсер Coldplay), Джон Рострон (співзасновник Welsh Music Prize і фестивалю Sŵn), Милош Єлич (клавішник і аранжувальник Океану Ельзи), Ната Жижченко (ONUKA) та ін..[1]

Другий форум тривав два дні, 8 і 9 грудня і проходив в креативному просторі «IZONE». Його темою стала «Синергія музики та інших видів мистецтв». Вхід на захід — безкоштовний, але за попередньою реєстрацією. Програма розділена на «панелі» — окремі виступи запрошених спікерів чи питання та відповіді з модератором. На форумі розмовляли українською, російською та англійською. Для тих, хто не володіє якоюсь з них, працював синхронний переклад. Також, велась пряма трансляція заходу в Facebook і YouTube.

Синхронні перекладачі


Перший день[ред.]

Форум відкрився презентацією компанії Radioaktive Film від її співзасновника Дарка Скульського — американця українського походження. Компанію засновано у 1998 році ним, Романом Кіндрачуком і Йоханном Вульфом і вона займається виробництвом відео — художні фільми, комерційні і музичні відеокліпи.[2] Дарко поділився досвідом, як їм вдається співпрацювати із зарубіжними артистами і компаніями. Найвідоміші їх співпраці: Coldplay — Up & Up, фільм Гіркі жнива, реклама Apple Watch 3 — Roll.[3]

Після перерви, Олександр Варениця провів окремі бесіди з Анною Яцкевич і Табітою Торлу-Бангура. Анна, як представник лейблу Warp Records, в якому працює A&R-менеджером з 2015 року, розповідала про особливості своєї професії — пошуком, підписанням контрактів та подальшої співпраці з артистами. Табіта — радіо-ведуча станції NTS Radio, що базується в Лондоні.

Тема заключної панелі першого дня — «Візуальні інновації в музичних шоу». В обговоренні цієї теми брали участь Максим Побережський — представник компанії BLCK Box, Юрій Костенко (засновник Front Pictures) і британський музикант Макс Купер. Всі вони використовують візуальне мистецтво по-різному. Максим Побережський займається віджеїнгом і створює відео під час музичного перфоменсу. Юрій Костенко працює з контентом, який готується зараннє — візуальні ефекти для шоу і концертів, музичні відео, а Макс Купер — музикант, як кінцевий користувач цього продукту. Завершився вечір виступом Купера у Довженко-центр.[4]

Другий день[ред.]

Перший виступ другого дня на тему «Як обрати правильну нішу та сформувати міцне ком'юніті навколо свого проекту» провела Табіта Торлу-Бангура разом з модератором Валерією Чачибая.

«Продаж музики для комп'ютерних ігор» — тема другої панелі. З цього приводу висловлювади свої думки Анна Яцкевич, Кріс Кук (бізнес-редактора агентства Complete Music Update), Олександр Павленко (Sunchase) — електронний продюсер та музикант. Модератором був Григорій Фатьянов — засновник компанії Be Management Music & Publishing.

Наступним виступом стала презентація від DRAKE Music — компанії, що допомагає людям з інвалідністю стати музикантами. Її проводив Гавейн Г'юітт. Компанія підтримує інвалідів-музикантів, займається розробкою музичних інструментів і співпрацює з такими відомими брендами, як Ableton, ROLI та Native Instruments, а також, пропонує навчання та консультації для викладачів та інших зацікавлених організацій. Гавейн підкреслив, що більшість людей починали свій музичний шлях з використання програми GarageBand.

Завершальним виступом форуму стала доповідь Кріса Кука на тему «Як заробити гроші на Youtube та інших онлайн стрімінг-сервісах». Він дуже детально пояснив, як працюють ці системи, почавши з того, яким буває авторське право на музику.

В кінці форуму організатори заявили, що мають намір провести три таких захода у 2018 році.

Примітки[ред.]

  1. «Продюсер Coldplay Кен Нельсон примет участие в форуме Selector Pro - портал новостей LB.ua». 2017-06-09. https://lb.ua/culture/2017/06/09/368614_prodyuser_coldplay_ken_nelson_primet.html. Процитовано 2017-11-09. 
  2. Юрий Береза (2017-07-24). «Radioaktive Film. Как украинская компания снимает клипы мировым звездам» (ru). Архів оригіналу за 10 грудня 2017. https://web.archive.org/web/20171210095521/https://live.karabas.com/radioaktiv/. 
  3. «Українська компанія брала участь у створенні відео Apple Watch, що зняли на вокзалі Києва - Наука та IT - TCH.ua». ТСН. 13 вересня 2017. Архів оригіналу за 2017-11-10. https://web.archive.org/web/20171210104228/https://tsn.ua/nauka_it/ukrayinska-kompaniya-brala-uchast-u-stvorenni-video-apple-watch-scho-znyali-na-vokzali-kiyeva-990692.html. Процитовано 2017-11-10. 
  4. «British Council проведе музичний форум, присвячений аудіовізуальному мистецтву / Новое Время». Новое Время. 14 листопада 2017. Архів оригіналу за 28 грудня 2017. http://web.archive.org/web/20171228115647/https://nv.ua/ukr/style/art/music_art/british-council-provede-muzichnij-forum-prisvjachenij-audiovizualnogo-mistetstva-2200945.html. Процитовано 28 грудня 2017. 

Посилання[ред.]

Wikinews
Wikinews
У цій статті пропонується оригінальний репортаж від вікірепортера.