Азаров розповів білорусам про європейський шлях України до Митного союзу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 жовтня 2013

Дія Угоди про асоціацію з Європейським Союзом не виключає можливості в перспективі вступу України до Митного союзу шляхом проведення референдуму. Про це заяви прем'єр-міністр Микола Азаров заявив в інтерв'ю газеті «Советская Белоруссия» напередодні офіційного візиту до Республіки Білорусь.

«Підписавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна не втрачає свого суверенітету й має право ухвалювати самостійні рішення. Є стаття в угоді, і це підтвердив ЄС офіційно, яка не заважає нам приєднуватися, укладати договори і про зони вільної торгівлі, і про митні союзи. Це наше суверенне право. Якщо коли-небудь Україна прийде до висновку про те, що можлива й доцільна участь, зокрема в Митному союзі, то буде проведена законна процедура референдуму. Народ України висловить свою думку, і на референдумі буде ухвалено рішення, реалізації якого ніхто ніколи не зможе завадити», - заявив Азаров.

Він також зазначив, що не варто вважати заяви деяких представників країн Євросоюзу про те, що Угода про асоціацію виключає приєднання до Митного союзу, позицією всього об'єднання.

"До ЄС входять 28 держав. І позиції цих країн загалом різняться, відрізняються. У тому числі й вислови європейських політиків", - зауважив Азаров.

Як повідомлялось, 26 вересня Азаров заявив, що урядова делегація під час засіданні Вищої Євразійської економічної ради у Астані почала реалізувати формулу "3+1" у відносинах України з Митним союзом.

25 версня в Астані Азаров запропонував главі російського уряду Дмітрію Мєдвєдєву перейти до практичного розгляду тих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які викликають занепокоєння у російської сторони.

Азаров також заявив, що Україна може приєднатися в середньому до 70 угод, які діють у Митному союзі.

Джерела[ред.]