Перейти до вмісту

Американський суд заборонив вимагати ліцензійні відрахування на пісню «Happy Birthday»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

18 червня 2013

У США пройшло резонансне слухання з приводу використання однієї з найпопулярніших пісень «Happy Birthday to You» без відрахування правовласникам.

Так, компанія «Good Morning To You» довела, що ліцензія на твір, що належить компанії Warner/Chappel Music, не має права на життя.

На думку позивача, слова вітальної пісні дуже сильно схожі на пісню «Good Morning to All», яка була надрукована у збірці пісень для дитячих садів у 1893 році. Позов містить велику кількість подібних прикладів використання цього тексту в різних джерелах, які з'явилися раніше 1935 року, коли були зареєстровані права на пісню.

Враховуючи той факт, що кінокомпанія Warner/Chappel Music з 2009 року вимагає від усіх представників кіноіндустрії, які використовують пісню у своїх фільмах та інших проектах, ліцензійні відрахування, позивачі вимагають повернути незаконно отримані кошти.

Позивач Дженніфер Нельсон в інтерв'ю виданню The New York Times зазначила:

« До того, як я почала свою режисерську кар'єру, я ніколи не замислювалася про те, що цією піснею може хтось володіти. Я думала, що вона належить усім. »

«Happy Birthday to You» це пісня, що традиційно виконується на день народження. Пісня перекладена на багато мов, хоча часто виконується англійською мовою навіть у тих країнах, де англійська не є основною мовою. Музика до пісні була написана Патті Гілл із сестрою Мілдред в 1893 році, коли вони були шкільними вчителями в Луїсвіллі. Оригінальна їх версія «Good Morning to All» призначалася для привітання класом нового учня. Ця версія мелодії була захищена авторським правом в 1935 році Summy Company і, термін його дії за законами США мав закінчитись в 2030 році.

Прослухати[ред.]

Інструментальна версія «Good Morning to All»


Джерела[ред.]