Артисти національної опери борються за трудові права

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київська опера, вид з боку службового під'їзду

16 артистів Національної опери України відмовились від переходу на контрактну форму і тепер виборюватимуть свої права через суд.

Передумовою конфлікту стало прийняття Верховною радою закону 955-VIII, що передбачав переведення усіх працівників сфери культури на тимчасові контракти. Хоча мистецька спільнота неодноразова зверталася до Верховної Ради та Президента з проханням переробити цей Закон, а юристи вказували на невідповідність кількох його положень Конституції України та конвенціям Міжнародної організації праці, Президентом України було прийнято рішення не зважати на вказані недоліки та голос громадськості, і Закон було підписано.

Ескалація конфлікту розпочалася у лютому 2017. Генеральний директор Національної опери П. Чуприна поінформував артистів про припинення діїх бестрокового трудового договору і запропонував артистам новий контракт. Значна кількість персоналу Театру погодилась на оформлення контрактної форми трудових відносин на умовах, запропонованих адміністрацією Театру. Частина працівників не погодилась з цими умовами і сформувала свої пропозиції, зокрема щодо необхідності дозволу профспілки на звільнення та відповідальності адміністрації за невиплату зарплатні, проте ці пропозиції директором театру П. Чуприною були відхилені.

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Національної опери протестуватимуть проти нових контрактів Відео на Logo of YouTube (2013-2015).svg
Nuvola apps kaboodle.svg Мінкультом зіграли траурний марш Відео на Logo of YouTube (2013-2015).svg
Nuvola apps kaboodle.svg артистам повідомлення про припинення трудових відносин Відео на Logo of YouTube (2013-2015).svg
Nuvola apps kaboodle.svg артисти Нацопери розповіли про умови праці Відео на Logo of YouTube (2013-2015).svg

Спроби провести переговори артистів театру з адміністрацією успіху не дали, й артисти вдаються до безпрецедентної акції - 22 лютого під час антракту у виставі "Кармен" працівники театру звернулися з оркестрової ями до глядацького залу і поінформували про загрози звільнення артистів з театру.

23 лютого умови контракту обговорювались в присутності заступника міністра культури Т.Мазур, проте і ці перемови не дали результату, а артисти, що виступали проти переведення на контрактну форму - звільнені.

28 лютого під Міністерством культури відбулася акція протесту працівників Національної опери проти свавілля керівництва. У акції взяли участь виконавці народного хору ім. Григорія Верьовки та артисти ансамблю танцю ім. Павла Вірського. Музиканти оперного оркестру виконали похоронний марш. Проте і ця акція не дала результату.

Наразі артисти планують звертатися до суду.

Посилання[ред.]