Перейти до вмісту

Блок Меркель переміг на виборах у Німеччині

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 вересня 2013

Згідно з остаточним підрахункам голосів, блок Ангели Меркель ХДС/ХСС отримав в 41,5% голосів виборців, проте не набрав абсолютної більшості в новому Бундестагу.

Християнсько - соціальний союз ( ХДС / ХСС ) за підсумками виборів до бундестагу отримав отримав 311 з 630 депутатських місць. Партіям, які в попередньому складі парламенту перебували в опозиції, дісталося в цілому 319 мандатів.

Всього в парламенті будуть представлені чотири партії, а не п'ять, як у попередні чотири роки.

Головна опозиційна політична сила – Соціал -демократична партія Німеччини (СДПН ), від якої за пост канцлера бореться Пеєр Штайнбрюк – набрала 25,7 % голосів.

Третю за величиною фракцію зможе створити Ліва партія, яка отримала 8,6% голосів. До парламенту також проходить партія "Союз90/Зелені" з 8,4 %.

Тим часом основний суперник Меркель на виборах-2013, лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Пеер Штайнбрюк визнав результати виборів такими, що не відповідають поставленим СДПН цілям.

"Просто кажучи: ми не досягли бажаного результату. Його можна розглядати явним поліпшенням у порівнянні з 2009-им роком, але це не той результат, який веде нас до поставленої мети", – сказав Штайнбрюк.

Як повідомлялось, 22 вересня у Німеччині пройшли вибори до парламенту.

Явка виборців склала 73 % - на попередніх виборах цей показник становив 70,8 %.

Джерела

[ред.]