Враження від конкурсу «Вікі любить Землю»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

3 червня 2013

Завершився перший національний фотоконкурс «Вікі любить Землю», який організувала громадська організація «Вікімедіа Україна». Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 9 червня о 12:00 в приміщенні освітнього центру «Майстер-клас».

Першими враженнями від конкурсу поділились члени журі:

Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України:

« «Вікі любить Землю» – не просто конкурс, а перша в історії України база фотографій природно-заповідних територій. В Інтернеті немає жодної іншої сторінки, окрім «Вікі любить Землю», яка б містила назви і навіть короткі описи всіх територій природно-заповідного фонду України (ПЗФ). І це – велика відповідальність. Десятки сайтів, що містять інформацію про окремі заповідні території, не згадують і чверті наявних об’єктів ПЗФ. Тому кожен, хто додав своє фото до Вікісховища, зазначивши його приналежність до конкретної заповідної території – можливо, зробив унікальну справу». »

Вадим Перегуда, краєзнавець, президент історико-краєзнавчого клубу «Кліо»:

« Збереження природних пам'яток Батьківщини — це сучасна своєрідна попереджальна медицина і охорона здоров'я кожного, хто мріє стати щасливим і реалізувати себе у житті. Це мить, у звичайному здавалося би погляді на речі, що оточують тебе. Завдячуючи фотографії ми можемо затримати цю мить Гармонії і поділитися своїм відкриттям з друзями. Часто нам здається, що «зупинись диво» найбільшою мірою фіксує, презентує, народжує унікальний природний об'єкт — пам'ятку для широкого загалу, але саме по роботі можливо відчути тонкі струни самого автора. Фото надіслані на конкурс — це не тільки краса нашої рідної Батьківщини, це і поезія душі усіх її шанувальників! »

Аліна Севастюк, керівник відділу з розвитку бізнесу КПМГ в Україні, Віце-президент Всеукраїнської ліги із зв'язків із громадськістю:

« Фотопроект «Вікі любить Землю» є унікальним за ідеєю, процесом збору та прозорістю оцінки конкурсних робіт. «Вікі любить Землю» — конкурс державного значення, який має довгостроковий ефект та є цінним у багатьох аспектах. «Вікі любить Землю», на мою думку, виховує патріотизм та гордість за те, що ми живемо у такій красивій країні, та дає багатогранну уяву про вічну красу всієї планети Земля. »

На конкурс було подано майже 12 тисяч фотографій. Усі ці світлини завантажено учасниками у Вікісховище на умовах вільної ліцензії Creative Commons Attribution Share-Alike Unported 3.0. Журі оцінювало роботи, надіслані на конкурс, у кілька етапів. У першому всі фотографії, які відповідали вимогам конкурсу, були у випадковому порядку розподілені між членами журі. На засіданні, що відбулося в приміщенні ІА «Regionews» члени журі обирали найкращі для третього етапу. Так було відібрано близько 70 фотографій, з яких на четвертому етапі — 12 найкращих. Цей вибір був для журі дуже складний, бо й ті фотографії, що не потрапили до фіналу мало чим поступались переможцям. Наводимо для вашого огляду фотографії півфіналісти, яким лише трохи не вистачило, щоб потрапити до фіналу.

Див. також[ред.]


Джерела[ред.]

Євген Букет. «Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться 9 червня». wle.org.ua, 31 травня 2013 Євген Букет. ««Вікі любить Землю» вітає переможців». wle.org.ua, 27 травня 2013