Перейти до вмісту

Вікіекспедиція до Чорнобиля

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

25 травня 2013

24 травня відбулася перша міжнародна вікіекспедиція до Чорнобильської зони відчуження. У цій експедиції взяло участь 35 редакторів-волонтерів. Серед учасників були представники з України, Росії, Німеччини, Польщі, Чехії та Естонії. Маршрут пролягав через село Залісся, місто Чорнобиль, село Копачі, ЧАЕС, місто Прип'ять, станцію Янів, село Корогод, знову місто Чорнобиль, де був обід. Потім через КПП «Дитятки» учасники експедиції залишили Чорнобильську зону відчуження і, відвідавши село Дитятки, повернулися до Києва.

Вікіекспедицію організовано громадською організацією «Вікімедіа Україна» у рамках ґранту за підтримки Фонду Вікімедіа. За словами відповідального за організацію експедиції, члена Правління ГО Вікімедіа Україна Віктора Семенюка організація маршруту була досить важкою. Заявку на 24 травня довелось подавати ще в березні. В заявці мали бути вказані паспортні дані кожного екскурсанта і можливості когось додати потім не було.

« Радує, що багато туристів, особливо іноземних їздять, але не радує те, що потенційно їх може бути ще більше, якби не ті всі нормативно-правові акти, які чомусь не орієнтовані на розвиток туризму в такому унікальному туристичному місці. »

Перед в'їздом у Чорнобильську зону відчуження провідники проводять досить детальний інструктаж. На території Зони заборонено палити та вживати алкогольні напої, харчуватись за межами їдальні, із зони категорично заборонено вивозити будь-які предмети. Не можна доторкатися до споруд, дерев, рослин; збирати і вживати в їжу гриби, ягоди; сідати самому на землю та ставити на неї фото-і відеотехніку, сумки, рюкзаки та інші речі. В Зоні відчуження дозволено перебувати тільки в закритому одязі: штани, сорочка або куртка з довгим рукавом, закрите взуття (бажано на товстій підошві).

Радіаційний фон у містах та селах Зони відчуження коливається в межах 20-40 мкР/год (для порівняння середній радіаційний фон Києва становить 8-15 мкР/год). Досить небезпечним є альфа та бета-випромінювання на предметах та рослинах, радіація на яких досягала 900 мкР/год (9 мкЗв/год). Проте, організатори запевнили, що доза отриманої радіації під час 5-6-годинної екскурсії рівноцінна двадцятичотирьохгодинному перебуванню за її межами. Дехто порівнює це із дозою, яку людина отримує за годину перельоту реактивним літаком.

Також деякі об'єкти на території Зони відчуження заборонено фотографувати, наприклад, працюючі підприємства, в т.ч. новий об'єкт укриття.

Див. також

[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.