Перейти до вмісту

Вікіекспедиції продовжують досліджувати Вінниччину

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

7 червня відбулася чергова Вікіекспедиція у Вінницькій області, в якій взяли участь Вікіпедисти, краєзнавці та громадські діячі. На цей раз дослідники завітали до прикордонного Могилів-Подільського району. Беручи до уваги значну площу району та обмеженість у часі зроблено акцент на південно-західну частину району.

Велику увагу під час експедиції приділено Шевченківським місцям, так як цю тему активно досліджує краєзнавець Олександр Роговий, який раніше вже організовував велоекспедиції "Шевченковими шляхами Поділля" та вже видав книгу та декілька буклетів.

Однією з найтяжчих ділянок маршруту виявились Нагорянські печери, до яких учасників провів місцевий краєзнавець Олександр Коваль. Разом з тим це місце виявилось надзвичайно цікавим, яке увібрало в себе багатовікову історію. Ось що пише організатор експедиції Альона Казимова: "Нагорянська скеля" належить до епохи середнього і верхнього палеоліту. В скалі видовбано отвори різних розмірів, відомо, що в них проживали неандертальці. У центральній частині скелі розташована печера, в якій проводилися народні збори, а також зароджувалася сім`я екзогамія типу пуналуа (punalua). Крім того, на території скелі знаходився монастир, який став козацьким осередком. Ще один унікальний історичний факт: "Нагорянська скеля" - місце збору Гайдамаків. На стінах скелі зображений наш пророк - Тарас Шевченко. Автором цієї роботи став один із монахів монастиря. На скелях зображено найдавніше в світі малюнкове письмо - піктограмне".

Біля зображення Тараса Шевченка для подорожуючих та дослідників залишено інформаційний буклет "Тарасові шляхи на Вінниччині" з підписами учасників Вікіекспедиції. Такі ж буклети передано через представників до шкіл сіл Яришів та Липчани.

Цікавою пам'яткою виявився замок у селі Озаринці. На жаль, на даний час пам'ятка потопає в купі сміття, тому про її незадовільний стан учасники експедиції письмово проінформували місцеві органи влади.

І найголовніше те, що дані експедиції не лише дозволяють покращити інформацію у Вікіпедії, але й проводити систематичні дослідження регіону з метою його розвитку. Як один з результатів - зустріч учасників Вікіекспедиції та інших активістів 21 червня в рамках проекту співпраці Україна-Молдова. Тож можна з впевненістю ще раз підтвердити, що Вікіпедія не лише дає багато важливої інформації, але й об'єднує людей навколо добрих справ!

Див. також[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.