Нагороджено переможців конкурсу «Вікі любить Землю»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 червня 2013

«Вікімедіа Україна» завершила конкурс «Вікі любить Землю» та нагородила переможців, обраних експертним журі.

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» тривав з 15 квітня по 15 травня 2013 року. Його метою було накопичення та передання у суспільне надбання високоякісних фотографій української природи.

Оргкомітет «Вікі любить Землю» сформував перелік із 7384 об'єктів природно-заповідного фонду України. 1104 з них було сфотографовано. 365 учасників конкурсу завантажили до Вікісховища свої роботи загальною кількістю 11736 фотографій. Тепер усі ці світлини стали надбанням людства.

« В Інтернеті немає жодної іншої сторінки, окрім «Вікі любить Землю», яка б містила назви і навіть короткі описи всіх територій природно-заповідного фонду України »

 — підкреслює Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України та член журі конкурсу.

Наповнення Вікісховища фотографіями необхідне для створення Вікіпедією найповнішого каталогу пам'яток природи України, — зазначають представники «Вікімедіа Україна». Але для цього потрібно ще багато зробити. Багато об'єктів природи ще не сфотографовано для вільного використання під ліцензією Creative Commons. Також треба під кожну з пам'яток завести окрему статтю на Вікіпедії. Долучитися ж до цього процесу та зробити свій внесок може кожний охочий.

12 найкращих фото належать шести авторам, і усі вони були нагороджені:

  1. Катерина Красницька (Одеса)
  2. Сергій Криниця (Черкаси)
  3. Дмитро Балховітін (Донецьк)

Також серед переможців були світлини таких авторів: Деревягін Ігор (Керч), Михайло Пецкович, Львів та Слава Леонтьев. Останній не вказав при реєстрації свого е-мейлу, тому організаторам не вдалось із ним зв'язатись.

Перші призи в номінації «Найкраще фото» отримали:

Переможці конкурсу в номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам'яток»:

  1. Сергій Криниця Haidamac  (Черкаси) — 262 пам'ятки
  2. Денис Вітченко Denis Vitchenko (Харків) — 161 пам'ятка
  3. Олена Мачуленко Kiyanka (Київ) — 110 пам'яток
  4. Богдан Репетило RBohdan (Львів) — 86 пам'яток
  5. Revontulet (Київ) — 64 пам'ятки

Проведення цього конкурсу, а також церемонії нагородження переможців стало можливим завдяки підтримці Фонду Вікімедіа, а також партнерів: Національна спілка краєзнавців України, Національний екологічний центр України, Національна спілка фотохудожників України, Просвіта, Вадим Столар, KPMG Ukraine, блог Природа України[1], Дім моди RITO, Regionews, Sanoma Media Ukraine, «Конфаэль», культурно-освітній центр «Майстер Клас», видавництво «Асса»[2] («Україна. Відпочивай активно»), «OKI», «IBCentre», Олексій Мустафін та «Зелений офіс». Наступного року організатори планують зробити конкурс міжнародним.

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]
Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.