Перейти до вмісту

На Вінниччині представлено новопризначеного голову облдержадміністрації - Сергія Борзова

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

19 червня 2020

Сергій Борзов під час виступу

Сьогодні, 19 червня, у сесійній залі облдержадміністрації перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов, за дорученням Президента, представив нового голову ОДА. Віднині Вінницьку область очолює Сергій Сергійович Борзов, який до цього обіймав посаду керівника Державного управління справами.

Сергій Трофімов, звертаючись до громади Вінниччини, зауважив: «Маю честь вже вдруге за останній рік відвідати область та особисто ознайомитися зі станом справ у регіоні. Рівно 9 місяців тому мав честь представити вам голову ОДА Владислава Скальського. Радий відзначити позитивні зміни у розвитку регіону. Зокрема, була ефективно побудована робота з протидії коронавірусу в області. Крім цього, Вінниччина увійшла до п'ятірки найкращих за обсягом капітальних інвестицій на душу населення. За 5 місяців 2020 року забезпечено виконання зведеного бюджету області за власними і закріпленими доходами загального фонду. Зараз у рамках програми «Велике будівництво» здійснюється робота на 15 об'єктах, що включають дошкільні навчальні заклади, школи та стадіони. Також продовжується масштабний ремонт доріг загального користування державного і місцевого значення. Крім цього, тривають і процедури закупівель за проєктами реконструкції приймальних відділень».

Під час зустрічі Сергій Трофімов також подякував за роботу екс-голові ОДА Владиславу Скальському та команді Вінниччини.

Складаючи повноваження, Владислав Скальський представив присутнім презентацію своєї діяльності від моменту призначення на посаду очільника Вінниччини з вересня 2019 року. Він, зокрема, підкреслив:

«Вінниччина багато років підтримує традицію, коли обласна влада, органи місцевого самоврядування об'єднуються навколо питань розвитку області та інтересів вінничан і не піддаються спокусі ставати на шлях політичних протистоянь. Працюючи головою ОДА, я дотримувався того ж принципу: об'єднання всіх тих, хто справді вболіває за свою область, дуже сподіваюсь, що цю традицію буде продовжено. Сьогодні важко говорити мовою сухої статистики, хочеться висловити почуття. Я пишаюсь тим, що я вінничанин, живу серед талановитих і працьовитих людей, серед тих, хто знає, яка ця земля на дотик і хто поливає її рясним потом. Це земля тих, хто захищав і продовжує захищати незалежність України, земля, в яку ми ховаємо героїв і яка повертає нас додому, де б ми не були. Хочу подякувати Президенту України за довіру такої відповідальної посади, усім урядовцям, з якими довелось працювати, першому заступнику керівника Офісу президента Сергію Трофімову та його команді».

Особливу подяку Владислав Скальський висловив колективу обласної державної адміністрації та головам РДА: «Я знаю, зі мною було нелегко, але, сподіваюсь, - цікаво!»,- підсумував він.

Після цього, перший заступник Керівника Офісу Президента України зачитав присутнім Указ Президента України про призначення Сергія Борзова головою Вінницької облдержадміністрації та вручив йому відповідне посвідчення.

«Сергій Борзов був у команді з самого початку і завжди турбується про долю своєї малої Батьківщини. Він завжди відстоював інтереси Вінниччини як на місцевому, так і на державному рівні», - сказав Сергій Трофімов, вітаючи нового очільника області.

Новопризначений голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов звертаючись до присутніх, підкреслив: «Для мене як людини і громадянина, посада голови Вінницької обласної державної адміністрації є великою відповідальністю. У мене є півроку – часу не багато у зв'язку із завершенням реформи децентралізації. Саме тому пріоритетом роботи на цій посаді є подальший стратегічний розвиток регіону, щоб усі ключові проєкти Президента, спрямовані на покращення життя людей, якісно впроваджувались. Безумовно, налаштований працювати швидко з рішучими діями і не чекати результату, а досягати його та вирішувати проблеми області. І ті, з ким я працював на Вінниччині знають, що це не порожні слова».

Сергій Борзов поділився своїми планами провести реальний перерозподіл обов’язків в облдержадміністрації та оптимізувати штатну чисельність держслужбовців: «Діяльність кожного працівника облдержадміністрації має бути ефективною – це передумова ефективного розвитку всіх галузей області.

Ми сформуємо чіткий план антикризових заходів та боротьби із коронавірусом в області. Я готовий до співпраці із медичною спільнотою, громадським сектором, бізнесом, волонтерами та представниками усіх сфер області.

Необхідно також проаналізувати всі обласні програми, про існування яких мешканці Вінниччини часто навіть не знають, тим паче не відчувають ефективності від їх реалізації. Сьогодні кожна гривня має витрачатись ефективно та з користю для області»,- підкреслив новий очільник регіону.

Серед першочергових завдань Сергій Борзов назвав співпрацю з громадами: «Вже є сформований та затверджений Урядом план перспективного формування територій і громад Вінницької області, а саме 63 ОТГ та 5 районів, моє завдання – співпрацювати з кожною громадою. Успішна громада – успішна країна! Є проблеми – будемо спільно їх вирішувати».

Користуючись нагодою, очільник області привітав вінницьких фермерів із професійним святом, яке цьогоріч відзначається вперше, відповідно до Указу Президента Володимира Зеленського.

«Планую інвентаризацію земель регіону: порахувати ділянки, які відсутні в кадастрі, отримати достовірну інформацію і головне завдання – знайти землю та користувачів, які ефективно використовуватимуть землю та сплачуватимуть податки»,- додав новопризначений голова ОДА.

Щодо продовження адаптивного карантину, посадовець зауважив: «На жаль, показники захворюваності в області зростають. Ми повинні дотримуватись рекомендацій МОЗ, щоб зберегти здоров’я вінничан і лікарів. Але сьогодні критично важливо, щоб бізнес працював. Ми маємо створити умови для підприємців, щоб бізнес працював і сплачував податки. Одним із важливих резервів наповнення бюджету є виведення бізнесу з тіні. Тому для підтримки інвестиційного клімату необхідно підтримувати чесних підприємців та боротися з тіньовим бізнесом»,- підсумував Сергій Борзов.

На завершення зустрічі, перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов акцентував увагу на важливості збереження поточних досягнень у регіоні, а також на необхідності подальшої послідовної реалізації кроків, відповідно до програм Президента України. Зокрема, йшлося про продовження роботи у напрямку створення нових робочих місць, залучення інвестицій, успішного втілення проєктів «Великого будівництва», завершення реформування охорони здоров'я, освіти, реформи децентралізації та багатьох інших.

Біографічна довідка

Борзов Сергій Сергійович народився 12 квітня 1980 року у місті Вінниця. Освіта повна вища.

У 2002 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет, де навчався на факультеті історії та права.

У 2018 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України. Спеціальність - управління суспільним розвитком. Кваліфікація-магістр управління суспільним розвитком.

З 2006 по 2014 рік був приватним підприємцем, директором команди КВН «Вінницькі перці» та «Збірна України». Є власником торгової марки «Вінницькі перці».

17 червня 2014 року — заступник керівника Державного управління справами.

28 серпня 2015 — 23 липня 2016, 11 червня — 1 серпня 2019 — тимчасово виконував обов'язки керівника ДУС.

З 1 серпня 2019 року, після проходження конкурсу, був призначений керівником Державного управління справами.

Одружений з Борзовою Іриною Наумівною, виховують трьох дітей – дві доньки та сина.

Джерело: Вінницька ОДА