Оцінка подій на євромайдані: у партії влади немає єдності

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

30 листопада 2013

Інна Богословська

Жорстокий розгін співробітниками «Беркуту» демонстрантів на київському майдані Незалежності став причиною жорсткої критики не тільки української опозиції та представників урядів європейських країн і США, але й був рішуче засуджений представниками Партії регіонів.

Так, заяву про вихід зі складу фракції регіоналів у парламентів та зі складу партії написала одна з головних партійних спікерів Інна Богословська, котра підтримувала євроінеграційні настрої мітингарів з самого початку акцій протесту. У своєму блозі на сайті «Українська правда» народний депутат написала про загрозу суверенітету України, закликавши Президента Віктора Януковича та кабінет Миколи Азарова негайно піти у відставку для запобігання кровопролиття в Україні. Крім того, депутатка закликала жителів південних і східних регіонів держави до рішучих дій:

« Саме тому головне завдання сьогодні — підняти всіх тих громадян Півдня і Сходу, які не хочуть жити в путінській Росії і бути бидлячий козлами в цій бидлячий нео-імперії. »

Своє невдоволення діями правоохоронних органів на майдані Незалежності висловив й регіонал Сергій Тігіпко. На своєму офіційному сайті політик зажадав відповідальності винних у розгоні відповідно до законодавства. Тігіпко також наголосив на необхідності ведення діалогу з мітингуючими:

« Вважаю, що студенти, які зібралися на Майдані, є кращими представниками нашої молоді, надією на європейське майбутнє нашої країни. З ними треба вести діалог, а не бити кийками. »

Народний депутат-регіоналка Ірина Бережна на своїй сторінці у мережі Facebook також різко засудила дії беркутівців, зазначивши необхідність проведення позачергових виборів:

« Я категорично засуджую застосування сили проти мирних громадян. Якщо чини, які допустили це, не понесуть не політичне, а кримінальне покарання, то це означатиме вихід за рамки правової держави, де гарантовані права і свободи громадян. У такому разі в країні має бути введено надзвичайний стан і призначені нові вибори. »

За повідомленнями ЗМІ у відставку подав голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін. Причиною цього також став розгін київського євромайдану бійцями «Беркуту». Офіційних коментарів від відомства наразі немає.

Натомість регіонал Михайло Чечетов звинуватив у бійці прихильників євроінтеграції на майдані. Він зазначив, що потрібно розбиратися з тим, хто не давав можливості встановлювати новорічну ялинку. На переконання Чечетова євромайданам у центрі Києва не місце, оскільки туристи та жителі столиці бажають бачити на майдані ялинку, а гне галасливу акцію.

Увечері стало відомо, що заяву про вихід з Партії регіонів написав й нардеп Давид Жванія. Він заявив, що чинний уряд не контролює ситуацію в країні та неспроможний вести ефективну зовнішню політику, а тому має піти у відставку. Зокрема у своїй заяві народний депутат засудив дії «Беркуту» та висловив підтримку мітингарям:

« Я вже заявив, що на чолі виконавчої влади в державі стоять зрадники, які «будують Європу в Україні» за допомогою «беркутівського кийка» та знущань над людьми. Вони перейшли моральну межу, пробудивши в собі «тиранозаврів» радянської епохи, щоб зробити з України «Загублений світ». Переконаний, що уряд, який не контролює ситуацію в країні і не спроможний здійснювати ефективну зовнішню політику, треба відправити у відставку. Усі винуваті у жорстокому побитті людей на Майдані повинні понести відповідальність. Вважаю за необхідне створити у Верховній Раді більшість, яка візьме на себе всю відповідальність у країні. Водночас Майдан має вимагати продуманих і ефективних дій від парламенту як найвищого представницького й законодавчого органу в державі. Тому я звертаюся до своїх колег із закликом об’єднатися навколо створення проєвропейської більшості та проєвропейського уряду народної довіри. Я переконаний, що український народ на Євромайданах уже фактично підписав угоду про Асоціацію з ЄС у Вільнюсі. Потрібно довести справу до формального завершення. »


Див. також[ред.]


Джерела[ред.]