Переможниця конкурсу «Євробачення-2004» Руслана про свій шлях співачки, представника модельних компаній, політика і про джерела натхнення

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Переможець конкурсу Євробачення 2004 Руслана про свою участь у Помаранчевій революції: "Я зрозуміла, що в нашій країні якщо ти хочеш щось зробити для Батьківщини — роби це сам, не сподівайся що колись хтось зверне на тебе увагу чи допоможе..."

30 березня 2009

Автор: Майк Холтермен, США

Руслана, розкішна чорноволоса амазонка, як вона сама себе любить називати, вперше стала відомою в рідній Україні ще у 1990-х роках; однак справжнє визнання прийшло після перемоги у пісенному конкурсі Євробачення 2004, де вона виконувала пісню "Дикі танці" за народними гуцульськими мотивами Карпатських гір України.

П'ять років потому, Руслана вирішила використати своє відоме ім'я і статус зірки для благодійних цілей, таких як боротьба проти торгівлі людьми, відновлювана енергетика, чи навіть для участі у демократичному процесі в Україні, де вона стала обличчям Помаранчевої революції і пізніше народним депутатом України.

Зараз Руслана презентує в турне свій новий альбом "Дика Енергія", ідея якого була запозичена з фантастичного роману і який певною мірою символізує її надії на інше, вільніше, краще життя для всіх в світі. Під час турне Руслана знайшла час, щоб відповісти на запитання кореспондента ВікіНовин Майка Холтермена про свою кар'єру в музиці і про інші проекти.

Початок власного шляху в музиці[ред.]

Mike Halterman Вам зараз 35 років. У попереднього покоління жінка цього віку вважалася «старою», однак зараз вона вважається привабливою, вишуканою і більш молодою. Чи ви відчуваєте себе здатною сприяти цьому досить новому ідеалу явної краси і статевої привабливості у 30 років вашим контрактом із L'Oréal в Україні?

Руслана: Я люблю працювати з фірмою L'Oréal, тому що у нас є багато спільного. Компанія справді знає, що таке справжня краса. Неважливо, скільки тобі років, головне — як ти себе відчуваєш. У мене серце справжньої амазонки, і моя дика енергія завжди буде зі мною.

Моє послання молодим людям: давайте мати справжню енергію! Давайте бути справжньо незалежними! Без будь-яких наркотиків. Без будь-якої синтетичної енергії. Ви можете самі створити її, ви можете робити її самостійно. Вона йде прямо з вашого серця.

Mike Halterman Я читав, що ваша мати була однією з головних рушійних сил у вашому рішенні обрати музичну кар'єру. Яким чином вона спонукала Вас? Які виконавці або групи Вас надихали в дитинстві, і чи надихають вони вас досьогодні?

Руслана: Я почала співати ще з чотирирічного віку. Так, дійсно моя мама завжди була поруч і допомогала здійсненню моїх музичних мрій. Вона ще досі залишається моїм найкращим другом. Коли я була маленькою, я вчилася у експерементальній музичній школі і ще співала у гурті. Колись мої батьки навіть жартували, що моєю першою іграшкою був мікрофон і що ноти я вивчила раніше, ніж навчилася читати.

Мені подобалися різні гурти: Queen, Deep Purple, Pink Floyd, A-ha, Beatles, Police, Cher і багато інших. Я їх ще досі люблю.

Mike Halterman Ви навчалися грі на класичному фортепіано у музичній консерваторії у Львові. Як це вміння вплинуло на ваш теперішній музичний стиль?

Руслана: Коли я закінчила консерваторію, я отримала дві музичні спеціальності: піаністки і диригента симфонічного оркестру. Моя музична освіта дуже допомагає мені творити свою власну музику. Наприклад, декілька років тому, під час святкування 750-річчя Львова я виконувала "Джерело енергії" в якості диригента симфонічного оркестру, який грав мою мою музику під час чудового світлового шоу.

Mike Halterman Минулого місяця я брав інтерв'ю у колишньої учасниці Євробачення Едсілії Ромблей, і вона розповіла, що знаходилася у ситуації подібної до Вашої — її основний партнер і продюсер став також її чоловіком. Як Ви познайомилися з вашим чоловіком і що спонукало вас заснувати таке партнерство в музиці? Також, як Ви закохалися один в одного?

Руслана: Ми обоє зі Львова. Ми мали спільних друзів, однакові зацікавлення, цілі та однакову любов — любов до музики. Мені завжди хотілося працювати з професіоналами, і Сашко [Олександр Ксенофонтов] був вже на той час відомим співаком у Львові. У нього був власний гурт. Таким чином ми познайомилися на роботі. З першої секунди я зрозуміла, що у нас споріднені душі. Музика нас поєднує, а з першою піснею з'явилися і перші почуття один до одного...

Mike Halterman Коли ви почали отримувати визнання і добилися певних успіхів в Україні ще в середині 1990-их, вас це приголомшило? Що спонукало вас у цей час у вашій кар'єрі? Чи був коли-небудь такий час, коли ви хотіли залишити музику і мати спокійніше життя?

Руслана: Ні. Я народилася для музики. Я люблю те, чим займаюся усім своїм серцем. Перше, що треба зрозуміти про визнання, — це те, що треба залишатися відвертим самим з собою і з іншими людьми. Це дуже важливо. Я завжди відверта з моїми прихильниками. Той, хто працює тільки за гроші, хто співає тільки тому, що так треба, і не відчуває музику усім своїм серцем — той буде співаком лише на один день.

Дикі танці[ред.]

Руслана під час виконання пісні "Дикі танці," у яку увійшли елементи гуцульського музичного стилю з Карпатських гір західної Ураїни.

Mike Halterman У декількох проектах, зокрема у диску Дикі танці, Ви багато працювали в унікальному гуцульському музичному стилі. Чому Вас зацікавив саме цей стиль? Також, чи є в гуцулах і в їхній культурній традиції щось таке, що багато людей не знають і про що Ви хочете нагадати іншим?

Руслана: Мій батько походить з західної України, з гуцульських країв в українських Карпатах. Отже, я народилася у цьому середовищі, я все це бачила усе своє дитинство. Гуцули дійсно мають унікальну культуру з багатою та старовинною історією, яка надихала мене на створення мого альбому "Дикі танці". У цьому альбомі поєднаний сучасний танцювальний стиль із потужними, проникаючими етнічними барабанами та звуками трембіти — стародавнього гуцульського інструменту.

Mike Halterman У 2004 році Національна телерадіокомпанія України обрала Вас представляти країну на Євробаченні. Як вони до вас звернулися? Чи для вас рішення — брати участь чи ні — було тяжким? Очевидно, що Ваша участь у конкурсі була дуже успішною, але перед тим, чи була у вас думка про відмову?

Руслана: Я тільки можу сказати, що перед тим, як я поїхала на Євробачення, було багато розмов — казали різне, і гарне, і погане. Я нікого не слухала — я просто довірилася своєму внутрішньому почуттю.

Mike Halterman Ваш виступ був одним з найкращих в історії конкурсу. Чи Вас втомлювало слухати, як Вас порівнюють до Ксени з телевізійного шоу "Ксена: Принцеса-воїн". Вас не непокоїть те, що саме з нею порівнюють вас закордонні глядачі?

Руслана: Для мене справжня амазонка — не "Принцеса-воїн". Вона красива, розумна, незалежна жінка. Вона точно знає, чого вона прагне і вона його досягає. Лана [друге "я" Руслани, Амазонка в її новому альбомі "Дика енергія"] мріє про кохання, про магічні почуття, які надихають нас і дають нам крила.

Основна ідея "Дикої енергії" — показати характер амазонки. Вона може бути дівчиною з вітру, вогню, води, каменю. Вона дівчина, створена з цих речей, але коли вона закохалася — вона стала уразливою. Вона не знає, що робити, як жити з цими почуттями.

Руслана на одному з німецьких телевізійних каналів Das Erste. Німецькі гладачі визнали її пісню "Дикі танці" найкращою в історії Євробачення.

Mike Halterman Декілька років тому на німецькому телебаченні проводився конкурс, в якому аудиторія визнала "Дикі танці" найкращою піснею в історії Євробачення, попереду навіть таких відомих пісень, як "Waterloo" та "Ein bißchen Frieden". Чи ви теж думаєте, що ваша пісня найкраща в історії усього конкурсу?

Руслана: Для мене це була велика честь. Я була дуже щаслива, коли про це почула. За всі роки існування конкурсу Євробачення було багато красивих та талановитих співаків і гарних пісень. Мені подобаються оригінальні пісні з глибоким смислом і безумовно з гарним шоу.

Дика енергія[ред.]

Mike Halterman Ідея Дикої енергії була запозичена з одного з фантастичних романів. Як так сталося, що ви вирішили взяти ідеї з фантастичного роману та поєднати їх з вашою музикою? Як ви особисто ставитесь до ідей роману та до їх перевтілення у музику? Що особисто для вас значить "енергія для життя"?

Руслана: Ми намагалися створити покоління нової енергії, зокрема за допомогою книги Дика Енергія. Лана. Цей новий проект мав включати в себе новий албом, нові відео і нові пісні.

Мій новий проект Дика енергія є музичним перевтіленням фантастичного роману Марини і Сергія Дяченків... Вони мої добрі друзі. Головною ідеєю роману є те, що футуристичне місто переживає енергетичну кризу, набагато гіршу, ніж брак нафти і газу — відсутність бажання людей жити; іхня енергія серця є енергією для людей. Лана — одна з синтетичних мешканців планети вирушає на пошуки джерел цієї містичної енергії. Після тривалих пригод вона розуміє, що саме її серце є джерелом цієї дикої енергії.

Mike Halterman Як ви познайомилися з T-Pain та Missy Elliott, і як налагоджувалася ваша співпраця у музиці?

Руслана: Альбом Дика енергія ми записали у США, в Маямі на студії Hit Factory Studio. Одна з пісень T-Pain називалася "Місяць мрій" ("Moon of Dreams"). "Місяць мрій" є перш за все екзотичним поєднанням слов'янських мелодій та американських пісень в стилі R&B. Це танцювальна музика, але досить романтична, зворушлива, але водночас дуже лагідна. З Міссі Елліот я співала пісню "The Girl that Rules" — для мене вона стала неабияким кроком вбік від традиційної етнічної музики та танцювальних мелодій.
Русла під час виконання Дикої енергії в Берліні у 2006 р. У тому ж році вона стала народним депутатом від "Нашої України".

Добродійна діяльність і політика[ред.]

Mike Halterman Однією з ідей Дикої енергії було поширення на більшу аудиторію новин про небезпеку глобальних кліматичних змін, про важливість використання відновлюваної енергії. Чи вам не здається що Україна страждає від нестачі альтернативних джерел енергії, які виявляються або занадто дорогими, або дуже небезпечними, особливо з огляду на Чорнобильську трагедію в Україні та останню газову суперечку з Газпромом в Росії?

Руслана: Справа в тому, що у Верховній Раді я започаткувала проект щодо відновлюваної енергії. Як народний депутат я вважала, що якщо існує стільки суперечок навколо газу, нам треба запровадити панелі сонячної енергії. В рамках проекту я стала експертом з усіх альтернативних форм енергії. Уявіть собі, що я, музикант, розбираюся з усіма економічними та технічними тонкощами цієї справи. Я і члени моєї команди намагалися підняти цей проект, але парламент був настільки нездатний до прийняття таких рішень, що врешті-решт найкращим було розвивати проект поза ним — що я й почала робити. Моя політика тепер втілена у моєму шоу — "Дика енергія". Саме так я намагатимусь привабити людей до моєї ідеї.

Mike Halterman Ви також були Послом доброї волі від України в рамках проекту ЮНІСЕФ і Ви зокрема намагалися привернути більшу увагу до торгівлі людьми.

Руслана: Я випустила два відеокліпи з тим, щоб попередити можливих жертв цього лиха про небезпеку торгівлі людьми. Я також виступала у рамках програми у Відні, в Австрії, присвяченій небезпеці торгівлі людьми, яку організувала організація UN.GIFT. Під час цього заходу там були присутні 117 делегатів з різних країн світу. Моя пісня "Не продається" (Not For Sale) стала гімном цієї кампанії проти торгівлі людьми.

Я думаю, що це дуже гостра проблема, і я робитиму все можливе, щоб привернути більшу увагу громадськості до неї!

Mike Halterman Ви були одним з облич Помаранчевої революції і навіть на певний час стали народним депутатом. Що примусило Вас так відкрито підтримати Віктора Ющенка, особливо якщо згадати, що це могло бути небезпечним не тільки для Вашої кар'єри, але й для власного життя?

Руслана: Здається, що залишаючись у Верховній Раді таки можна вирішити певні проблеми. На жаль, це трапляється не завжди. Я зрозуміла, що в нашій країні якщо ти хочеш щось зробити для Батьківщини — роби це сам, не сподівайся, що колись хтось зверне на тебе увагу чи допоможе...

Mike Halterman Коли Ви залишили Верховну Раду Ви сказали: "Я все ще сподіваюся, що справжні зміни відбудуться, і що нове покоління політиків матиме менталітет спрямований на працю, а не на поширення корупції." Що Ви мали на увазі?

Руслана: Я можу тільки сказати, що зараз я політикою не займаюся і дуже щаслива від того! Мені здавалося, що законотворчість у парламенті могла б допомогти моїй країні, але трапилось навпаки — парламентська робота просто зв'язала мені руки. Я прийшла в політику у рожевих окулярах, а залишила її дуже розчарованою...

Mike Halterman Під час підготовки інтерв'ю, коли я питав про допомогу від українських і російських вікіпедистів, один з росіян сказав мені дещо, що запам'яталося: "Щоб там не було, Україна — це частина Росії." Коли я перепитав українського вікіпедиста, що це значило — він відповів що його таке висловлювання засмутило. Як Ви ставитесь до таких висловлювань, беручи до уваги те, що ви працюєте і на російському ринку?

Руслана: Україна цілком незалежна держава, із нашою власною культурою, мовою і історією.

Коли я перемогла на конкурсі Євробачення, я отримала багато запрошень до Росії. Там живе багато моїх друзів. Мої дідусь і бабуся живуть у Єкатеринбурзі. До мене також надходить багато пропозицій про велике турне по Росії і мені подобається давати там концерти. Я певна, що ми покажемо в Росії моє нове шоу "Дика енергія".

Спірні питання навколо участі Сходу у Євробаченні[ред.]

Mike Halterman Наостанок одне політичне запитання, яке беспосредньо стосується Євробачення. В інтерв'ю, яке мені дали колишні перемжці конкурсу Ніколь та Анна-Марія Давид, вони стверджують, що між країнами-учасниками існує голосування блоками. Зокрема Ніколь стверджує, що таке голосування існує якраз зараз, і передусім серед країн Східної Європи. На конкурсі ваша пісня отримала голоси майже з кожної країни континенту, але іншим переможцям везло менше — наприклад, у голосуванні навколо російської пісні минулого року. Чи вважаєте ви, що голосування блоками існує серед країн Східної Європи і чи вам не здається, що таке голосування є несправедливим по відношенню до учасників із Західної Європи?

Руслана: Я думаю, це пов'язано з тим, що Східна Європа показує свій вишуканий красивий стиль. Це нетипово для інших країн. На Євробаченні щороку є красиві дівчата та гарні хлопці, але цього замало. Якщо ти хочеш перемогти, ти маєш бути особливим, не таким, як усі.

Mike Halterman Що б ви хотіли сказати наостанок для ваших прихильників, які слідкували за вашою кар'єрою? Напевно, вони б хотіли дізнатися ваші плани на майбутнє, які ваші майбутні проекти?

Руслана: Перш за все, дякую за ту підтримку та любов, за ту ДИКУ ЕНЕРГІЮ, яку ви даєте мені під час концертів.

Дякую за всі ваші позитивні відгуки та посмішки. Це для мене дуже багато значить...

Сподіваюсь, що мої найбільші успіхи ще попереду. Зараз я працюю над цим. Вже минуло п'ять років з часу моєї перемоги на Євробаченні та здобуття звання Найкращого виконавця України на World Music Awards у Лас-Вегасі. Лише потрібен час для аудиторії шоу-бізнесу, що очікує на нову програму. Я дуже рада, що роботу над моїм новим альбомом завершено. Я на це так довго чекала. Сподіваюсь, моїм прихильникам він сподобається. Тому все, що я роблю, я роблю для них.

Джерела[ред.]

англійська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 30 березня 2009