Перейти до вмісту

Помер легендарний піаніст Ван Кліберн

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 лютого 2013

У штаті Техас помер легендарний американський піаніст Ван Кліберн, який був добре відомий любителям класичної музики в США, Росії та інших країнах світу.

Ван Кліберн (Бен Клайберн) помер у середу вранці у себе вдома в місті Форт-Ворт, в штаті Техас, в оточенні членів сім'ї та близьких.

Знаменитому музиканту було 78 років. Смерть настала після тривалого захворювання на рак кістки.

Вен Клайберн прославився після того, як в 1958 році у віці 23 років зайняв перше місце на першому міжнародному конкурсі імені Чайковського в Москві. Журнал Time назвав його техасцем, що завоював Москву.

У наступні роки популярність піаніста постійно зростала, квитки на його концерти били всі рекорди по продажах, а кожна його поява на публіці викликала бурхливий інтерес.

У 1978 році, втомившись від постійного виконання одних і тих самих творів (у тому числі Першого фортепіанного концерту Чайковського, який і приніс йому історичну перемогу на конкурсі), Ван Кліберн взяв тривалу творчу відпустку і незабаром переїхав з Нью-Йорка в техаське місто Форт-Ворт, де він і прожив останні роки. В кінці 1980-х музикант знову став давати концерти.

Багато часу музикант приділяв названому в його честь Міжнародному конкурсу піаністів, який проводиться щочотири роки і вважається одним з найпрестижніших у світі. У 2004 році Вен Клайберн був удостоєний премії Ґреммі, а в 2004 році - Президентської медалі Свободи.

Клайберн почав грати на фортепіано у віці 3-х років під керівництвом своєї матері, а вже в 12 років дав перший концерт у супроводі Г'юстонського симфонічного оркестру.