Перейти до вмісту

Православна церква України стала 15-ю автокефальною церквою у світі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 січня 2019

Томос про надання Православній церкві України автокефалії

Православна церква України стала 15-ю автокефальною церквою у світі. Відповідний документ, що називається «Томос», було підписано патріархом Константинопольським Варфоломієм 5 січня, а 6 січня Томос було вручено главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію.

Зовнішні відеофайли
Як підписували томос про автокефалію для України

5-6 січня у Константинополі (Стамбулі) відбулася урочиста церемонія підписання Томосу про надання українській церкві автокефалії. Церемонію було розпочато 5 січня урочистим молебну в храмі Святого Георгія Переможця у районі Фанар, який провели Вселенський патріарх Варфоломій і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. Після молебну патріарх Варфоломій підписав Томос, цей момент було заснято на відеокамери.

Наступного дня, 6 січня, Вселенський патріарх Варфоломій і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній провели ще один спільний молебен, під час якого патріарх Варфоломій вручив Томос митрополиту Епіфанію. Цей момент також було зафіксовано на відеокамери. На обох богослужіннях у храмі Святого Георгія Переможця були присутні президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Томос про автокефалію Православної церкви України написав на пергаменті афонський художник, каліграф Лукас з афонського монастиря Ксенофонт. Текст написано грецькою мовою. Згідно з документом, уся Православна Церква, що знаходиться в межах незалежної України, віднині канонічно автокефальна, незалежна та самоврядована, і справи Церкви в Україні управлятимуться «вільно й у Святому Дусі, та безперешкодно, без будь-якого іншого зовнішнього впливу».

Російська православна церква, а також її структурний підрозділ - т.зв. «Українська православна церква», у зв’язку з цією подією прийняла рішення розірвати стосунки з Константинополем.

Джерела[ред.]