Перейти до вмісту

Українці приєднались до шведської ініціативи з подолання гендерної нерівності у Вікіпедії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 березня 2018

17 березня 2018 року у Медіацентрі Могилянської школи журналістики у Києві пройшов захід WikiGap, яке ініціювало Міністерство закордонних справ Швеції та організація «Вікімедіа Швеція» у багатьох країнах світу. Партнери та організатори заходу в Україні — Посольство Швеції в Україні та громадська організація «Вікімедіа Україна», закликали всіх охочих прийти та доповнити онлайн-енциклопедію статтями про жінок та жіноцтво.

90% авторів статей в Вікіпедії – чоловіки. В енциклопедії в чотири рази більше статей про чоловіків, ніж про жінок. Ця статистика відрізняється залежно від країни, але, попри дрібні відмінності, інформації про жінок значно менше, ніж про чоловіків, незалежно від мовної версії найпопулярнішої онлайн енциклопедії. Наприклад, в українській версії Вікіпедії кількість біографічних статей про жінок становить менше ніж 14% від загальної кількості біографічних статей. Метою заходу було збільшити цей показник.

Учасників привітав Посол Швеції в Україні Мартіна Хагстрьома, який розповів присутнім про важливість даного заходу, а також менеджер-проектів ГО «Вікімедіа Україна Анна Хроболова. Адміністратор української Вікіпедії Антон Процюк презентувв учасниками основні правила редагування Вікіпедії та поради при написання біографічних статей. Виступаючими неодноразово наголошувалось на важливості гендерного вирівнювання та можливостей, які за дослідженнями вчених відкриваються при збільшенні ролі жінок у суспільному житті.

Захід WikiGap проходить у багатьох країнах та регіонах світу, зокрема у Албанії, Бельгії, Єгипті, Італії, Косово, Македонії, Марокко, Нігерії, Нідерландах, Норвегії, Руанді, Сербії, Тунісі, Україні, Чехії та Швеції. Тренінги з написання статей про жінок до Вікіпедії у рамках цієї ініціативи проходять у різні дні, проте більшість з них проведено у Міжнародний жіночий день 8 березня.


Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.

Посилання[ред.]