Перейти до вмісту

У Голлівуді сьогодні вручать нагороди «Оскар»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 лютого 2015

Оголошення номінантів Крісом Пайном і Шеріл Бун Айзекс.

Сьогодні, в неділю в Голлівуді відбудеться церемонія вручення найпрестижніших нагород в американському кінематографі. Серед основних претендентів на статуеток «Оскар» від Американської академії кіномистецтва — драма «Людина-птах» про виснаженого актора-супергероя, який сподівається повернути собі славу на Бродвейській сцені.

Зірки фільму — головні претенденти на отримання «Оскара». Майкл Кітон — за найкращу чоловічу роль, Едвард Нортон та Емма Стоун — за ролі другого плану. Великі шанси отримати свого першого «Оскара» має і режисер стрічки — Алехандро Іньяріту.

Головний суперник мексиканця — терплячий американець Річард Лінклейтер — режисер «Юності». Історію дорослішання техаського хлопчика Мейсона режисер знімав 11 років.

Не одну статуетку може вибороти і «Гра в імітацію» Мортена Тильдума. На «Оскар» номінували зокрема й Бенедикта Камбербетча — виконавця ролі геніального декодувальника часів Другої світової війни. Фільм засновано на реальній життєвій історії Алана Тюринга, який зламав німецьку шифрувальну машину «Енігма», але зазнав жорстоких переслідувань за гомосексуалізм.

Кіра Найтлі побореться за Оскар за роль другого плану. «Теорія всього» — про стосунки відомого фізика Стівена Гокінга та його колишньої дружини, Джейн, принесли обом виконавцям головних ролей — Едді Редмейну та Фелісіті Джонс — номінації на «Оскар».

Одразу дев'ять статуеток може зібрати комедія Веса Андерсона «Готель „Гранд Будапешт“». Бредлі Купер — номінант на «Оскара» за роль американського снайпера в одноіменній стрічці про війну в Іраку.

«Оскар» за найкращу жіночу роль, найімовірніше, розіграють Джуліана Мур та Різ Візерспун. Перша переконливо зіграла хвору на Альцгаймера, але незламну жінку. Друга — дівчину, яка вирушає у подорож самопізнання.

«Левіафан» Андрія Звягінцева, який наробив галасу в Росії, — серед претендентів на «Оскар» за найкращий іноземний фільм.