Перейти до вмісту

ОМКФ: Творча зустріч з Євою Нейман

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 липня 2016

Режисер Єва Нейман на 6-му Одеському кінофестивалі

18 липня 2016 року в рамках 7-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбулась творча зустріч з українсько-німецьким режисером Євою Нейман. Вона зняла декілька документальних і три художні фільми, за які отримала численні номінації та нагороди.

Минулого року її фільм «Пісня пісень» приголомшливо переміг в обох конкурсах ОМКФ — Міжнародному та Національному повнометражному, а цьогоріч — вона вже сама засідає в журі. Також її стрічка «Будинок з вежкою» (2011) приймає участь у позаконкурсній програмі (секція Спеціальні покази).

На зустрічі у фестивальному центрі «Родина» при посередництві модератора Олексія Тарасова Нейман розповіла про свою творчість, кастинги та український кінематограф, а також поспілкувалася з публікою.

Вона зауважила, що всі її три фільми є екранізаціями літературних творів, і щоб зняти кінокартину за тією чи іншою роботою, вона повинна спочатку в неї закохатись. Наприклад, третім фільмом Єви Нейман могла стати «Повість про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем» Миколи Гоголя, але її серце більш тяжіло до твору «Пісня пісень» Шолом-Алейхема, який і був екранізований, а робота Гоголя врешті-решт забулася.

Саме письменник Фрідріх Горенштейн, за творами якого Нейман зняла два перші художні фільми, порадив їй зайнятися екранізаціями, так як це, за його словами, дає більше простору і свободи для вже своєї творчості.

Також Нейман розповіла про кастинги до своїх стрічок: «Кастинги — це саме задоволення. Приходять люди — чудові люди, — приносять свої сімейні фотоальбоми, грамоти, дипломи. Але багато з них не підходять на ролі у фільмі, тому відмовляти їм доводиться моїм асистентам, бо я сама не можу це зробити». Також вона заявила, що в Україні значно легше знімати, ніж в Європі, зокрема в Німеччині, так як в останній — досить часто головною людиною на зйомках є не режисер, якого навіть не допускають до фінального монтажу. «Якщо ви хочете зняти фільм, то спостерігайте за людьми, природою — і записуйте ці спостережння в щоденник. В Україні, зокрема в Одесі, мені дуже добре спостерігається. Значно краще, ніж в Німеченні. В Україні все таке живе і справжнє» — додала Нейман.

Наостанок, режисер обмовилася щодо наступного свого фільму: це буде детективний фільм за твором Едгара Алана По.



Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.