У Києві завершився міжнародний фестиваль «Каштановий рояль»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

26 травня 2013

У Києві завершився міжнародний фестиваль «Каштановий рояль»: Чотири дні Дім освіти та культури «Майстер клас» з ранку до вечора був наповнений звучанням фортепіано. Головною метою конкурсу було надати можливість самореалізуватись піаністам-любителям, незалежно від їх віку та професії та продемонструвати на великій сцені свої творчі досягнення, розширити творчі зв'язки з професійними музикантами.

У залі звучала різна музика: від пісні з Secret Garden до Прелюдій С. Рахманінова та балади Ф. Шопена. Відкриттям конкурсу стали лауреати номінації «Гранд аматор» Варвара Семенчук (Україна, перша премія) і Костянтин Мамонтов (Росія, друга премія). В рамках конкурсу відбулися також концерти-бесіди професійних музикантів, що були об'єднані в цикл «від класики до джазу», а також майстер-класи членів журі, що охоплювали тематику від організації рук піаніста до аранжувань популярних пісень.

За словами композитора і музиканта Андрія Бондаренка:

« Ідея фестивалю незвичайна і в той же час дуже актуальна: поряд з концертами професійних музикантів у рамках фестивалю вперше в Україні проходив конкурс піаністів-аматорів. Люди різних професій у віці від 17 до 57 років виходили на сцену і грали на роялі перед повним залом вдячної публіки і суворим міжнародним журі. Ми звикли до професійних конкурсів, на яких піаністи демонструють відточену роками роботи майстерність і швидше нагадують битву за успіх. Натомість тут люди, переважно реалізовані в житті, прийшли розкрити свій творчий потенціал, можливо втілити дитячу мрію або подолати ще одну сходинку у своєму духовному розвитку. Хвилюючись, кандидати наук, менеджери, фінансисти, перекладачі висловлювали мовою музики те, що лежить за рамками професії. Дивовижно, але у кожного конкурсанта рояль звучав неповторно, виконання було чарівливим і захоплюючим. »

Нагадаємо, що ГО «Вікімедіа Україна» виступила інформаційним партнером конкурсу і згідно з його умовами, кращі виконання будуть поширюватися на умовах вільних ліцензій, і, зокрема, завантажені на Вікісховище й інтегровані у відповідні статті Вікіпедії. На урочистій церемонії нагородження представник від Вікімедіа Україна підкреслив, що Вікіпедія — це не просто сайт з енциклопедичними статтями, але це й майданчик, де кожен може поділитися своїми знаннями, фотографіями, а також власними аудіозаписами! Кільком учасникам були вручені фотоальбоми «Вікі любить пам'ятки». Організатори вирішили надалі проводити «Каштановий рояль» щорічно.

Джерела[ред.]

Андрій Бондааренко. «У Києві завершився міжнародний фестиваль «Каштановий рояль»». Блог «Вікімедіа Україна», . «Конкурс піаністів-аматорів Kiev international-piano-fest "Каштановий рояль"». www.masterklass.org,