У Кривому Розі знову відкрився благодійний Магазин Добра
- 23 травня 2024: Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв
- 22 листопада 2023: Оголошено лауреатів відзнаки «Вікімеч» 2023 року
- 6 вересня 2023: Про увічнення в столиці пам’яті видатних буковинців
- 21 лютого 2023: В Швейцарії та Ліхтенштейні проходить Фаснахт
- 13 січня 2023: В Шаані пройшов "Вечір вдячності українців"
- 1 грудня 2022: Пішов у вічність видатний музикант Анатолій Молотай
- 12 жовтня 2022: У Києві вдруге вручили «Вікімечі»
- 28 липня 2022: В Україні вперше відзначили День Української Державності
- 3 лютого 2018: У Кривому Розі знову відкрився благодійний Магазин Добра
- 20 січня 2018: Презентація медіа-проектів КГЦ ШELTER+ за 2017 рік
- 5 грудня 2013: «Кривбас» готовий повернутися
- 26 червня 2013: Криворізькі вболівальники вимагають відродити «Кривбас»
3 лютого 2018
Благодійний Магазин Добра — це постіцйнодіючий проект культурно-громадського центру ШELTER+ і Об'єднання Відповідальних Громадян. Був відкритий 18 лютого 2014 року і його слоган[1]:
« | Дозволь своїм речам робити добро |
» |
Метою цього мазагину було втілення інших благодійних проектів на отримані кошти. Люди приносять речі в магазин і вони продаються тут за доступними цінами. Також, у магазину була наглядова рада, що складалась з відомих криворізьких діячів, релігійних представників, яка контролювала витрати і слідкувала за прозорістю.[2]
- Інтер'єр магазину
-
Рекламні брошури проектів ШELTER+
Останні декілька місяців магазин не працював і тільки нещодавно стало відомо, що він відкриється у оновленному форматі. Змінилась сама концепція: тепер це не тільки магазин, а й кав'ярня, майстерня по одягу і фотостудія. Це стало соціальним бізнесом, адже в команду увійшли мами особливих дітей.
- Благодійний магазин Добра. Відкриття
-
Працівники і відвідувачі
Інтерв'ю
[ред.]На декілька питань для Вікіновин відповіла Даша, яка почала працювати у мазазині баристою.
Вікіновини: З якими проблемами Ви стикались, працюючи на звичайній роботі?
« | У мене з цим проблем не було. Я можу собі дозволити працювати, тому що живу зі своїми батьками і вони дивляться за моєю дитиною. Але іншим дівчаткам просто немає з ким залишити дитину, якщо вона захворіла. На лікарняні часто теж виходити не можна. Роботодавці це не вітають. Зараз дуже популярні 6-денні графіки і відповідний графік важкувато знайти, якщо дитина навчається в школі. А тут підлаштовуються і розуміють наші проблеми, тобто графік гнучкий. До того ж сама робота як відпочинок.
Оригінальний текст (рос.) У меня с этим проблем не было. Я могу себе позволить работать, потому что живу со своими родителями и они смотрят за моим ребенком. Но у другим девочкам просто не с кем оставить ребенка, если он заболеел. На больничные часто тоже выходить нельзя. Работодатели это не приветствуют. Сейчас очень популярны графики 6-дневки и подходящий график тяжеловато найти, если ребенок учится в школе. А здесь подстраиваются и понимают наши проблемы, то есть график гибкий. Плюс сама работа как отдых. |
» |
ВН: Що ви маєте на увазі під "робота як відпочинок"?
« | Справа навіть не в тому, що робота не важка фізично. Тут психологічно можна відпочити. Банально, сюди приходять мами з "Натхнення", попили кави, подивилися речі, поговорили, поспілкувалися. В основному, мами особливих дітей сидять в чотирьох стінах, ось в чому справа.
Оригінальний текст (рос.) Дело даже не в том, что работа не тяжелая физически. Здесь психологически можно отдохнуть. Банально, сюда приходят мамы с "Натхнення", попили кофе, посмотрели вещи, поговорили, пообщались. В основном, мамы особенных детей сидят в четырех стенах, вот в чем дело. |
» |
ВН: Тобто, в якомусь сенсі, це і для Вас теж як соціалізація?
« | Свого роду, так. Тому що дійсно важко виходити кудись, з друзями, наприклад. Тому що люди, які з цим не стикалися, не особливо розуміють наскільки це важко. Не фізично, а саме морально. Всі тут можуть поділитися своїми проблемами, обмінятися досвідом. Цей проект розрахований на таких людей, щоб вони виходили в люди, не зачинялися і не відвикали від спілкування.
Оригінальний текст (рос.) Своего образа, да. Потому что действительно тяжело выходить куда-то, с друзьями, например. Потому что люди, которые с этим не сталкивались, не особо понимают насколько это тяжело. Не физически, а именно морально. Все здесь могут поделиться своими проблемами, обменяться опытом. Этот проект рассчитан на таких людей, чтобы они выходили в люди, не закрывались и не отвыкали от общения. |
» |
Будь-яка людина може допомогти проекту декількома способами:
- принесіть свої речі (по місту працює декілька пунктів прийому);
- купіть щось в магазині чи скористайтесь іншими послугами.
Примітки
[ред.]- ↑ «В Кривом Роге открылся «Магазин добра»». Первый Криворожский. 2014-02-18. Архів оригіналу за 2018-01-03. https://archive.is/UUe3P. Процитовано 2018-01-03.
- ↑ «Добро-это не наука, а действие, Кривой Рог. / Новости». Федерация еврейских общин Украины. 2014-02-19. Архів оригіналу за 2018-01-03. https://archive.is/DTalh. Процитовано 2018-01-03.
Посилання
[ред.]