Перейти до вмісту

У чернігівській школі №19 пройшли слухання Малої академії наук України

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 січня 2018

У школі №19 пройшов захист робіт учасників Малої академії наук України. Учні (шкіл Чернігова, одинадцятикласниці) захищали свої роботи з історії. Кожна мала 10 хвилин на виступ і ще 3 хвилини на відповіді на запитання. Всього було заслухано близько 10 учасниць (і 10 робіт). Кожна учасниця крім того, що написала значну історичну роботу (при чому переважна більшість зробила це використовуючи архіви), ще й зробила презентацію на ПК.

Ось тематика виступів:

  • Життєвий шлях Героя Радянського Союзу Ірхи Миколи Степановича;
  • Україно-французькі відносини;
  • Молодь в освіті в 1920-1930 роках;
  • Розумовські на Чернігівщині;
  • Історія швейної фабрики Елегант;
  • Освіта в Чернігові в другій половині 19 століття.

Ірха Микола Степанович став Героєм не так давно - лише в 2000 році. Він - один з 4 нині живих чернігівців, що визволяли місто. Пройшов у війну шлях від України аж до Німеччини.

В "Україно-французьких відносинах" було згадано кількох непересічних персонажів української історії: Анну Ярославну, Григорія Орлика, Симона Петлюру, Володимира Винниченка та інших.

Брати Кирило та Олексій Розумовські (самі родом із Лемешів, що на Чернінігівщині) тільки на Чернігівщині (з іншого виступу) збудували 12 церков. Не всі вони збереглися. З тих, що збереглися, були представлені собор Різдва Богородиці в Козельці і Батуринський палац.

Галерея

[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.