Перейти до вмісту

Форум євромайданів: штурм церкви, переїзди, провокації

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 січня 2014

Єврографіті у Харкові

У неділю у Харкові завершився перший всеукраїнський форум євромайданів. Форум зібрав близько 200 активістів євромайданів з 36 українських міст. Захід тривав 2 дні й супроводжувався численними провокаціями та перешкоджанням супротивників європейської інтеграції України.

У суботу ранком вздовж центральної вулиці Харкова, Сумської, зібралися прихильники Партії регіонів та Президента Віктора Януковича. За повідомленнями ЗМІ учасниками акції були переважно працівники бюджетних установ міста, зокрема учителі місцевих шкіл повідомляли про «рознорядки» — по 50 учителів на мітинг. На площі біля пам'ятника тарасові Шевченку, де традиційно проходили проєвропейські віча, було споруджено сцену, з якої представники місцевих осередків Партії регіонів висловлювали обурення у зв'язку з проведенням у Харкові Єврофоруму.

Пізніше приміщення, де проходила реєстрація учасників форуму, було заблоковано невідомими особами, через що учасники зібрання були змушені шукати нове приміщення. У підсумку було досягнуто домовленість про проведення форуму у приміщенні Харківського автомобільно-дорожнього технікуму, однак по прибутті євромайданівців та журналістів до навчального закладу їм було повідомлення про неможливість надання актової зали. Відмовилась прийняти учасників форуму храм Івана Богослова УПЦ КП, після чого учасники форуму рушили до Свято-Дмитріївського храму Української автокефальної православної церкви, яка зголосилася прийняти євромайданівців.

храм, у якому проходив форум намагалися штурмувати невідомі спортивної статури у масках. На подвір'ї храму створилася штовханина, «тітушки» намагалися виламати двері, у приміщення церкви було пущено сльозогінний газ. Співробітникам правоохоронних органів вдалося затримати групу осіб, що намагалася увірватися у середину храму.

Невідомі також влаштували погром у книгарні «Є», де працювала група громадянської освіти: група осіб увірвалася до приміщення, розпиливши сльозогінний газ та розтрошівши скляні книжкові стелажі, швидко покинули книгарню.

Другий день форуму також не обійшовся без надзвичайних подій. У неділю, близько полудня, до чергової частини Ленінського РВ надійшло анонімне повідомлення про замінування Свято-Дмитріївського храму Української автокефальної православної церкви, де проходив форум євромайданів. Оперативна група, яка виїхала на місце жодних вибухових речовин та пристрої в не виявила. За повідомленнями правоохоронців органи правопорядку займаються ідентифікацією особи, що повідомила про мінування.

У центрі міста сталася сутичка між учасниками євромайдану та провладного мітингу. В учасників євромайдану невідомі особи кидали петарди та димові шашки. У приміщенні Харківської правозахисної групи, котра прийняла форум у неділю, близько 12.30 було відключено електропостачання тощо. Тим не менше попри перешкоджання проведенню форуму євромайданів його учасники ухвалили підсумкову резолюцію, у якій йдеться про «усунути узурпаторів української влади і не допустити узурпації влади в майбутньому». Також активісти вимагають «усунути президента Януковича, уряд та відповідальних осіб, які сприяють узурпації».


Джерела[ред.]