15 квітня 2013 року стартує фотоконкурс «Вікі любить Землю»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 квітня 2013

15 квітня 2013 року стартує фотоконкурс «Вікі любить Землю», який має на меті зібрати фотографії об'єктів природно-заповідного фонду та садово-паркового мистецтва України для ілюстрування статей у всесвітній інтернет-енциклопедії Вікіпедія, якою опікується організатор конкурсу — громадська організація «Вікімедіа Україна».

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» має привернути увагу суспільства до проблем збереження природних ресурсів та багатств України, а також, серед іншого, розкрити потенціал «зеленого туризму» в Україні.

Оргкомітет уже завершив роботу над переліком конкурсних об'єктів, який складається з 7356 позицій. До цього переліку включені заповідники, ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища, ботанічні дендрологічні, зоологічні сади і парки, а також пам'ятки садово-паркового мистецтва.

«Вікі любить Землю» є благодійним проектом. Призовий фонд складається з пожертв партнерів. «Вікімедіа Україна» забезпечує технічну, інформаційну, та організаційну роботу.

Новини конкурсу, його умови, інформація про призи та інша корисна інформація публікується на сайті — http://wle.org.ua/

Взяти участь у конкурсі «Вікі любить Землю» зможе кожен охочий. Для цього слід зареєструватися у Вікісховищі — одному з сестринських проектів Вікіпедії, — знайти у переліку відомі Вам об'єкти, сфотографувати їх власноруч (будь-коли) і завантажити світлини на Вікісховище (у період з 15 квітня до 15 травня).

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії commons:Category:Images from Wiki Loves Earth 2013 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам'яток природи — commons:Category:Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Оголошення результатів і нагородження переможців відбудеться 5 червня 2013 у Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами.

Серед партнерів фотоконкурсу «Вікі любить землю»

 • Національна спілка краєзнавців України,
 • Національна спілка фотохудожників України,
 • Національний екологічний центр України,
 • Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка,
 • компанія «КПМГ-Україна»,
 • благодійник Вадим Столар,
 • будинок моди RITO,
 • інформаційне агентство RegioNews,
 • інтернет-ресурс «Природа України».

ГО «Вікімедіа Україна» продовжує розглядати пропозиції від спонсорів-благодійників. Можливими формами спонсорства є надання коштів чи призів для організації конкурсу і нагородження переможців. Банер з посиланням на сайт конкурсу www.wle.org.ua буде показаний протягом місяця на сторінках Вікіпедії близько 400 мільйонів разів. Логотипи спонсорів будуть розміщені на всіх сторінках сайту www.wle.org.ua, у всіх прес-релізах, під час церемонії нагородження, а також на всій друкованій продукції за підсумками конкурсу.

Ідея конкурсу «Вікі любить Землю» виникла після успішного проведення у вересні 2012 року в Україні міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки», метою якого є збирання фотографій пам'яток історичної та культурної спадщини. В процесі підготовки і проведення конкурсу в Україні (1-30 вересня 2012 року):

 • Для 5 827 пам'яток встановлено географічні координати.
 • Сфотографовано і завантажено для вільного використання 33 177 світлин пам'яток.
 • Сфотографовано 7 125 пам'яток (17,18% від складеного списку).
 • Взяли участь 648 учасників.
 • Учасниками конкурсу були запропоновані до включення в перелік сотні нових пам'яток.
 • За числом завантажених зображень Україна посіла четверте місце серед 36 країн-учасниць, у грудні 2012 року побачив світ альбом найкращих фотографій конкурсу.

«Вікі любить пам'ятки» у 2011 і 2012 роках увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найбільший фотоконкурс у світі, і високі результати України у ньому надихнули на нові звершення. 2010 року «Вікі любить пам'ятки» теж був національним конкурсом — у Нідерландах, які його започаткували. Організатори мають сподівання, що ініціатива громадської організації «Вікімедіа Україна» набуде підтримки у Фонді Вікімедіа, який опікується Вікіпедією, та поширення серед та його регіональних відділень.

Додаткову інформацію про фотоконкурс «Вікі любить Землю» можна отримати в Інтернеті:

Посилання[ред.]

Див. також[ред.]


Джерела[ред.]

Юрій Пероганич. «Фотоконкурс «Вікі любить Землю»». ',