Spiegel Online: Меркель перебуває на піку своєї могутності

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

23 вересня 2013

За результатами вчорашніх виборів у Німеччині можна говорити, що ХДС має чи не найбільший вплив у країні з часів ХДС Конрада Аденауера, вважає редактор відділу «Політика» Spiegel Online Ролланд Неллес.

«ХДС там, де була за часів Конрада Аденауера: державна партія, що все вирішує і найголовніші посади займає майже винятково сама», - стверджує Неллес. «Іншим партіям залишається лише спостерігати. Можливо, вона дозволить ще зіграти СДП, або Зеленим», зазначає він і додає, що «все це політика милості Ангели Меркель».

На думку журналіста Spiegel Online, «все це завдяки партії із канцлером, яка своїм президентським стилем управління приваблює широкі маси населення, проте не ображає, а радше інтегрує. Ніхто не може чітко сказати, за що вона виступає, але багато громадян почуваються, очевидно у хороших руках. Це знову показує, коли політичні питання стають складнішими, довіра стає важливою цінністю у політиці. Меркель на піку своєї могутності, вона сама зі своїм високим рівнем популярності забезпечила тріумф Союзу(ХДС - Ред.)».

Проте, як стверджує Ноллес, Меркель доведеться зіткнутися із багатьма проблемами. Одна з них - це фаланга лівоцентристських партій у Бундесраті, а у великій коаліції вона буде змушена спіпрацювати із приниженою СДП, яка буде поводитися зовсім по-іншому, ніж попереднього разу, коли вони формували разом велику коаліцію. «Ця опозиція буде від початку хоробрішою» -, вважає експерт.

Тож, на думку Роланда Неллеса, Меркель може насолоджуватися тріумфом, але її готуватися до проблем і однією із них є це економічна криза у Європі, яка повернеться сильнішим ударом.

Джерела[ред.]