Перейти до вмісту

«Стратегію Вікімедіа 2030» обговорили в Естонії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

31 липня 2019

26-28 липня в Нарві та Тойлі відбулися "Estonian Wikipedia summer days 2019", присвячені обговоренню стратегічних напрямків діяльності вікіспільноти "Wikimedia 2030". Упродовж трьох днів учасники з шести країн (Естонія, Латвія, Німеччина, Росія, Фінляндія, Україна) та семи юзергруп руху Вікімедіа обговорили майбутній розвиток вікіпроектів і вікіспільноти.

Особливістю заходу було його проведення двома робочими мовами Організації Об'єднаних Націй - англійською та російською, що дозволило запросити, зокрема, представників корінних народів Росії (Ерзя, Татарстан, Башкортостан, Саха). Розвиток Вікіпедій мовами корінних, здебільшого малочисельних, народів є одним із головних пріоритетів руху Вікімедіа наступного десятиліття. Також з метою зростання активності редакторів і залучення нових користувачів планується спрощення процедури створення юзергруп за регіональним і тематичним принципом у різних країнах. Це дозволить значно розширити організаційну мережу руху Вікімедіа та пришвидшити наповнення Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа.

Захід був організований Фондом Вікімедіа спільно з Вікімедіа Естонія. Участь у ньому взяли, серед інших, українські вікіпедисти Євген Букет (Товариство редакторів української Вікіпедії), Аліна Возна (м. Хмельницький), Віктор Семенюк (Вікімедіа Україна)

Галерея[ред.]

Джерела[ред.]