Перейти до вмісту

"Козельщинські вісті" будуть розміщуватися на Вікісховищі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 грудня 2018

Крайнє число газети "Козельщинські вісті" уже на Вікісховищі

Районна газета з Полтавщини "Козельщинські вісті", яка видається з 1930 року, відтепер буде розміщуватися на Вікісховищі. Дозвіл на розміщення файлів був наданий 7 грудня засновником газети - Товариством з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Козельщинські вісті"" (редактор - Надія Литвин). Перехід газети на вільну ліцензію став можливим завдяки роботі Товариства редакторів української Вікіпедії, зокрема, його голови, головного редактора газети «Культура і життя» Євгена Букета.

Козельщинська районна газета заснована 2 жовтня 1930 року під назвою «Розгорнутим фронтом». Перед війною у редакції на посаді кореспондента розпочинав свою творчу діяльність Олесь Гончар. Газета «Розгорнутим фронтом» припинила своє існування з початком окупації Козельщинського району гітлерівськими військами у 1941-му році. Районка відновила випуск першої ж весни після звільнення Козельщинського краю: перший повоєнний номер під назвою «За честь Батьківщини» вийшов 1 травня 1944 року.

Після відновлення Козельщинського району у 1966 році районна газета отримала назву «Радянське село», а з 1997 року — «Козельщинські вісті».

Районний часопис разом із читачами кількох поколінь був і залишається співучасником усіх масштабних подій свого часу, виразником здобутків, радощів і тривог людей.

Як і всі районні газети комунальної форми власності, "Козельщинські вісті" пережили зміну форматів, об’єму, періодичності виходу, хронічне недофінансування, скорочення штатів. Але все ж таки вижили і виживають сьогодні, намагаючись іти в ногу з часом, відшуковуючи у буднях маленького сільського району цікаву місцеву інформацію для нього, борючись за читача і прагнуть допомогти жителям району подолати труднощі, вселяє в їх душі і серця надію й оптимізм, віру в прийдешнє.

Тепер про життя краю зі сторінок районної газети знатимуть не лише мешканці Козельщинського району, а всі, хто користується можливостями вільної інтернет-енциклопедії Вікіпедії.

Джерела[ред.]

Commons
Commons
ВікіСховище має мультимедійні дані за темою: