Національне газетно-журнальне видавництво переходить на вільну ліцензію
27 березня 2017
- 23 травня 2024: Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв
- 11 лютого 2024: У Києві почала виходити вільноліцензована газета «Рідний край»
- 22 листопада 2023: Оголошено лауреатів відзнаки «Вікімеч» 2023 року
- 24 травня 2023: Росіяни готують альтернативну Вікіпедію?
- 28 січня 2023: Топ найпопулярніших футбольних клубів Бразилії в 2022 році за переглядами у Вікіпедії
- 14 січня 2023: Топ найпопулярніших футбольних клубів Англії в 2022 році за переглядами у Вікіпедії
- 5 січня 2023: Топ найпопулярніших футбольних клубів Італії в 2022 році за переглядами у Вікіпедії
- 3 січня 2023: Україна – найпопулярніша держава в світі за переглядами у Вікіпедії всіма мовами
- 11 лютого 2024: Газета "Кримська Світлиця" відзначила 25-ліття
- 11 лютого 2024: Газета "Ерзянь Мастор" перейшла на вільну ліцензію
- 11 лютого 2024: Національне газетно-журнальне видавництво переходить на вільну ліцензію
- 11 лютого 2024: Журнал Нацгвардії відтепер буде на Вікісховищі
- 11 лютого 2024: Макарівська районка відтепер буде на Вікісховищі
- 11 лютого 2024: "Козельщинські вісті" будуть розміщуватися на Вікісховищі
- 11 лютого 2024: Культурологічний тижневик "Слово Просвіти" підтвердив вільне ліцензування своїх матеріалів
- 11 лютого 2024: У Києві почала виходити вільноліцензована газета «Рідний край»
- 14 липня 2024: Помер Блідар Валерій Микитович
- 15 грудня 2023: Відкрито меморіальну дошку на честь Мар’яна Гаденка
- 6 вересня 2023: Про увічнення в столиці пам’яті видатних буковинців
- 31 березня 2023: Нова парадигма безпеки для фінансових установ з урахуванням людського фактору
- 25 березня 2023: Російсько-українська війна 23 березня 2023 (фоторепортаж)
- 23 березня 2023: Російсько-українська війна 22 березня 2023 (фоторепортаж)
- 20 березня 2023: IV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання сучасної педагогіки: творчість, майстерність, професіоналізм»
- 16 березня 2023: Меморандум про співпрацю між УДСЯО в Полтавській області та Кременчуцькою гуманітарно-технологічною академією підписано
- 16 березня 2023: Угоду про співпрацю між Кременчуцькою гуманітарно-технологічною академією та осередком удосконалення учителів «WOM» підписано
- 21 лютого 2023: В Швейцарії та Ліхтенштейні проходить Фаснахт
- 17 лютого 2023: Ігор Козачок випустив альбом за 100 тисяч
- 5 лютого 2023: У Могилянці заборонили російську мову (інтерв'ю зі студентом)
- 1 лютого 2023: Російсько-українська війна 29 січня 2023 (фоторепортаж)
- 13 січня 2023: В Шаані пройшов "Вечір вдячності українців"
- 6 січня 2023: Франція першою надасть Україні західну бронетехніку
- 3 січня 2023: Україна – найпопулярніша держава в світі за переглядами у Вікіпедії всіма мовами
- 1 січня 2023: У перший день 2023 року відбулося святкове Богослужіння у найстарішому селі Вінниччини
- 1 грудня 2022: Пішов у вічність видатний музикант Анатолій Молотай
Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво», підпорядковане Міністерству культури України, спільно з редакціями газет «Культура і життя» та «Кримська світлиця» надало дозвіл на публікацію усіх випусків цих газет з часу заснування під вільною ліцензією «Creative Commons. Із Зазначенням Авторства 3.0 Неадаптована» (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.uk).
Газета «Культура і життя», що висвітлює події в галузі культури, видається з 7 жовтня 1923 року і є одним із найстаріших друкованих видань України. «Кримська світлиця» — всеукраїнська загальнополітична і літературно-художня газета, що видавалася в Криму з 31 грудня 1992 року. З липня 2016 року видається в Києві кримчанами-переселенцями.
Починаючи з № 12 за 24 березня 2017 року у вихідних даних друкованої версії газети «Культура і життя» зазначено ліцензування CC BY. Таким чином «Культура і життя» стала першим в Україні і одним із перших у світі друкованим засобом масової інформації, що видається під ліцензією Creative Commons. Газету презентували того ж дня керівництву «Вікімедіа Україна» і представникам Фонду Вікімедіа Делфін Менар та Вініфред Оліфф під час відвідання ними Національного газетно-журнального видавництва.
«„Культура і життя“ є одним із найавторитетніших культурологічних часописів в Україні. Ми прагнемо відкритості і якнайширшого розповсюдження інформації про події українського культурного життя в світі. Як редактор української Вікіпедії із майже 10-річним стажем, я розумію, що в сучасному світі вільній інтернет-енциклопедії належить особливе місце. Також я розумію, що Вікіпедія потребує якісного контенту, створеного фахівцями. Саме тому, як головний редактор „Культури і життя“, я ініціював її перехід на ліцензування, яке дозволить без втрат і порушень прав авторів поширювати інформацію про найбільш значущі події в царині культури України», — зазначив головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет.
«Державне підприємство „Національне газетно-журнальне видавництво“ видає україномовні видання культурологічного спрямування, кожне з яких є найвпливовішим і значущим медіа на ринку ЗМІ України, що має власну унікальну добірку інформації, яка не має аналогів ані в цифровому середовищі, ані в рамках інших друкованих видань. І надзвичайно важливо є те, що необхідно цю інформацію донести до міжнародної спільноти, надати можливість вільного використання матеріалів друкованих видань для суспільства згідно міжнародного права. Важливо, що такий перший крок вже зроблено редакціями газет „Культура і життя“ та „Кримська Світлиця“. Очевидно, що це правильний шлях інтеграції в міжнародну спільноту», — сказав генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун.
«Газета „Кримська світлиця“ стала провідним друкованим виданням у висвітленні головних подій з життя українського Криму. Після анексії півострова Російською Федерацією в системі роботи газети відбулися істотні зміни, унеможливлюється її нормальне функціонування на окупованій території. Вільне ліцензування газети дає передумови для поширення новин про український Крим у світовому інформаційному просторі», — зауважив головний редактор газети «Кримська світлиця» Віктор Мержвинський.
«Українська Вікіпедія є одним із найпопулярніших сайтів України, маючи близько 50 мільйонів переглядів на місяць. Вікіпедії існують майже 300 мовами світу, маючи сукупно 44 мільйони статей усіма мовами. Використання вільної ліцензії „Creative Commons“ дозволить використовувати фотоматеріали та спростить використання текстів із газет у вікіпроектах. Це сприятиме поширенню та популяризації знань про Україну та її культуру», — підсумував голова правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.
Детальніше про перехід друкованих видань на вільну ліцензію говоритимуть 28 березня о 15-00 на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун, головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, головний редактор газети «Кримська світлиця» Віктор Мержвинський і голова правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.
Довідково
«Вікімедіа Україна» — громадська організація, заснована 2009 року, регіональне відділення «Фонду Вікімедіа» в Україні. Займається популяризацією та підтримкою проектів Вікімедіа, найвідомішим серед яких є вільна інтернет-енциклопедія Вікіпедія, через проведення різноманітних заходів: віківишколів, конференцій, конкурсів статей і фотографій тощо.
Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво» засноване у 1990 році як «Газетно-журнальне видавництво Міністерства культури і туризму України». У 1990–2009 до видавництва увійшли культурологічні та науково-популярні видання, засновником або співзасновником яких виступало Міністерство культури України, а саме: журнали «Музика», «Пам'ятки України», «Театрально-концертний Київ», «Український театр», «Українська культура» і газети «Культура і життя» та «Кримська Світлиця». У 2010 з нагоди 20 річниці від заснування Указом Президента України видавництву наданий статус національного.
«Культура і життя» — загальнодержавна українська щотижнева газета. Засновники видання — Міністерство культури України, Центральний комітет профспілки працівників культури України, трудовий колектив редакції. Заснована в Харкові 7 жовтня 1923 року під назвою «Література, наука і мистецтво». Сучасна назва «Культура і життя» — з 3 травня 1965 року.
Кримська світлиця — всеукраїнська загальнополітична і літературно-художня газета, що видається з 31 грудня 1992 року. Засновники газети Міністерство культури і туризму України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво».