Перейти до вмісту

Газета "Ерзянь Мастор" перейшла на вільну ліцензію

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

31 липня 2017

Видавці газети «Ерзянь Мастор» Євгеній Чєтвєргов і Григорій Мусальов
Логотип юзер-групи «Вікімедійці, які пишуть ерзянською мовою»

Незалежна громадсько-політична газета "Ерзянь Мастор" (ерзянською мовою — "Эрзянь Мастор", що означає «Країна ерзян»), що виходить ерзянською та російською мовами у місті Саранськ (Мордовія), перейшла на ліцензію Creative Commons. Повідомлення про це з'явилося на четвертій шпальті газети № 502 від 31 липня 2017 року.

Це ж формулювання розміщене на офіційній версії сайту газети, де публікуються матеріали ерзянською та російською мовами.

Перехід газети на вільну ліцензію став можливим завдяки роботі юзер-групи «Вікімедійці, які пишуть ерзянською мовою» (UG EZY). Це спільнота людей, зацікавлених в проектах руху Вікімедіа ерзянською мовою і темах, пов'язаних з ерзянським народом, культурою і співтовариством. Зареєстрована 16 лютого 2017 року. Юзер-група «Вікімедійці, які пишуть ерзянською мовою» (UG EZY) сприяє акумуляції інформації ерзянською мовою. Успішно розвиваються Ерзянська Вікіпедія, проект ВікіНовини, а також Вікіджерела.

Нагадаємо, що в березні поточного року Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво», підпорядковане Міністерству культури України, спільно з редакціями газет «Культура і життя» та «Кримська світлиця» надало дозвіл на публікацію усіх випусків цих газет з часу заснування під вільною ліцензією «Creative Commons. Із Зазначенням Авторства 3.0 Неадаптована» (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.uk).

Джерела і посилання[ред.]