У Києві створили рух "Вільний Ідель-Урал"
21 березня 2018
- 14 вересня 2020: Померла вдова Юрія Гагаріна
- 30 липня 2020: Затримання російських найманців «Вагнера» в Білорусі
- 8 вересня 2019: До України повернулися 35 в'язнів Кремля
- 25 лютого 2019: «Ліцензія на злочини», прем'єра фільму про історію релігійного екстремізму в Росії
- 27 жовтня 2018: Російська Вікіпедія: Путін — хуйло!
- 10 липня 2018: Українці обвалили рейтинг сторінки FIFA в Facebook
- 28 березня 2018: У Києві створили рух "Вільний Ідель-Урал"
- 3 жовтня 2017: Вперше за шість років на Північний Кавказ знову ввели війська
- 24 серпня 2017: Газета "Ерзянь Мастор" перейшла на вільну ліцензію
- 1 липня 2017: Путін - вчителям: патріотизм - первинний, знання - вторинні
- 17 травня 2017: Російські Інтернет-сервіси в Україні заблокують?
- 17 травня 2017: Україна вводить нові санкції проти агресора: 468 компаній та понад 1200 осіб під ударом
- 10 травня 2017: Урядовець заявив про територіальні претензії щодо Кубані
- 9 травня 2017: Росія відмовилась від участі в Євробаченні
- 16 січня 2017: В Росії відбирають дітей за несплату комунальних послуг
- 16 січня 2017: Триває збір підписів за звільнення із СІЗО голови карельського відділення товариства «Меморіал»
- 12 жовтня 2016: Президент України провів телефонну розмову з Віце-президентом США
- 28 листопада 2015: Криза у російській Вікіпедії
У Києві 21 березня відбулася прес-конференція представників корінних народів Поволжя, на якій було оголошено про створення громадського руху «Вільний Ідель-Урал», що ставить перед собою за мету здобуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел і Мордовія.
Відкрив прес-конференцію колишній російський політичний в'язень Рафіс Кашапов, який провів три роки в ув'язненні за критику російської агресії щодо України.
Кашапов — відомий в Татарстані політичний і громадський діяч. На батьківщині він неодноразово зазнавав переслідувань за свої переконання.
Політик вважає, що Татарстан повинен відновити статус суверенної держави і повернутися до Конституції Республіки Татарстан 1992 року.
«З приходом до влади Володимира Путіна федеральний центр перестав сприймати Татарстан як рівноправного партнера. Почався процес перетворення Татарстану в російську колонію. Парламент республіки примусили змінити Конституцію, прибрати всі статті, пов'язані з економічним і політичним суверенітетом. Аналогічні заходи були застосовані в відношення всіх республік Ідель-Уралу — не тільки до Татарстану, але і до Башкортостану, Чувашії, Удмуртії, Марій-Ел і Мордовії», — пояснив Кашапов.
Ветеран сучасної російсько-української війни Боляень Сіресь, який очолює в Україні суспільство «Ерзянь Вал», своєю чергою звинуватив Москву в тому, що вона не тільки викачує з Ідель-Урал ресурси, використовуючи її територію як сировинний придаток, а й проводить по відношенню до корінних народів політику агресивної русифікації: «Ані Татарстан, ані якась інша республіка регіону не зможе самостійно захистити себе від тиску Москви. Саме тому ми закликаємо наших співвітчизників до солідарності і об'єднання в громадський рух „Вільний Ідель-Урал“, що ставить собі за мету набуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел і Ерзяно-Мокшанія (Мордовія). Прийнятною для нас моделлю є створення інтеграційного союзу суверенних республік, із спільним кордоном, спільним економічним простором, колективною системою безпеки».
Засновники руху звернулися до своїх земляків-співвітчизників із закликом долучатись до обговорення принципів і ідеології нового об'єднання.
Одночасно організатори заходу пообіцяли найближчим часом розпочати міжнародну кампанію на підтримку національних активістів і організацій корінних народів, переслідуваних Москвою.