Перейти до вмісту

ЄС офіційно просить Україну пояснити стосунки з Митним союзом

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 червня 2013


Європейський союз офіційно письмово звернувся до української сторони з пропозицією розпочати діалог про взаємодію України з Євразійською економічною радою.

Як стало відомо від українських та європейських дипломатичних джерел, ЄС пропонує провести на рівні експертів консультації з «євразійських» справ України, щоб мати чітке уявлення про її подальші плани і зобов'язання перед Митним союзом і Євразійською економічною радою.

У свою чергу, українська сторона почала давати більш-менш зрозумілі пояснення представникам ЄС тільки після візиту Віктора Януковича до Астани, зазначає видання.

За інформацією джерел, основним меседжем є наступне запевнення: в своїх відносинах з євразійськими структурами Україна не має наміру допускати утиску державного суверенітету і буде суворо дотримуватися своїх зобов'язань, як узятих в рамках СОТ, так і передбачуваних вже парафованою Угодою про асоціацію з ЄС.

Співрозмовники видання підкреслюють: після підписання Угоди з Євросоюзом в України з'явиться потужний загороджувальний щит від спроб втягнути її в євразійську інтеграцію. Адже в одній із статей цього документа зафіксовано, що укладені Україною в майбутньому інші міжнародні договори не повинні суперечити положенням її Угоди з ЄС.

Джерела[ред.]

Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.