Перейти до вмісту

Хорватія стала 28-м членом ЄС

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Прапор Хорватії
Прапор Хорватії

1 липня 2013

Площа бана Єлачича
Прапори Хорватії та ЄС на будівлі МЗС у Загребі

1 липня 2013 року Хорватія офіційно вступила до Євросоюзу і стала 28-м його членом. Заявку на вступ до країна подала ще в 2003 році. Відповідний договір про вступ був підписаний у грудні 2011 року в Брюсселі, а в березні 2013 року завершилася його ратифікація парламентами всіх країн-членів спільноти. Хорватія стала другою країною колишньої Югославії, яка стала членом Євросоюзу.

У зв'язку зі вступом у країні в ніч з неділі на понеділок відбулися святкові заходи, головні з яких пройшли в столиці Хорватії — Загребі. На центральній площі країни — площі бана Єлачича — пройшов святковий концерт, а після півночі пролунав салют.

На урочистій церемонії в центрі Загреба були присутні лідери багатьох іноземних держав, у тому числі голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, голова Європейської ради Герман ван Ромпей і президент Сербії Томислав Николич, чий приїзд через напружені відносини між країнами ставився під сумнів.

Президент Хорватії Іво Йосипович підкреслив історичну важливість вступу країни до Євросоюзу: «В історії країни бувають лише кілька таких моментів. Вступ Хорватії до Європейського союзу — підтвердження того, що кожен з нас розділяє європейські демократичні та культурні цінності», — сказав він.

На хорватсько-сербському кордоні в присутності офіційних осіб і журналістів урочисто була відкрита табличка зі знаком Євросоюзу. Тепер на митних постах на кордоні країни не братимуть мито.

Проте не всі мешканці Хорватії позитивно сприйняли вступ своєї країни до Євросоюзу. Лише близько 23% громадян повністю підтримали вступ країни до ЄС (за даними соціологічних опитувань). Багато хто з громадян Хорватії побоюються того, що після вступу їхня країна матиме такі самі проблеми, як і Греція, і вважають, що євроінтеграція цих проблем не вирішить.

Джерела[ред.]