Саміт у Вільнюсі без сенсацій: Янукович відмовився від асоціації

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 листопада 2013

У Вільнюсі країни-учасниці «Східного партнерства» підписали угоди з Європейським союзом, проте Україна жодних умов не підписувала. Причиною цього стали заяви Президента України Віктора Януковича та українських урядовців про «призупинення» євроінтеграційного курсу України.

Під час саміту європейські політики намагалися переконати Президента у доцільності та вигідності підписання угоди про асоціацію України з ЄС, зокрема Віктор Янукович провів переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та Президентом Литви Далею Грибаускайте, однак аргументи очільниць двох європейських країн не були почуті українським президентом.

Даля Грибаускайте зазначила, що Віктор Янукович у ході переговорів наполягав на проведенні тристоронніх переговорів щодо євроінтеграції України за участю представників України, ЄС та Росії, попри те, що Європа не одноразово відкидала такий формат переговорів. Даля Грибаускайте зокрема зазначила:

« Країни-члени в черговий раз почули аргументи від президента України. Здебільшого президент України говорив не про договір, не про його підписання, а про економічні проблеми, які мають місце зараз на Україні і які треба вирішувати, хотів, щоб ці проблеми вирішувалися спільно і ЄС, і Росією. »

Ангела Меркель висловила надію, що попри непідписання Україною угоди про асоціацію, двері до Європи для країни лишаються відкритими.

Янукович також не прийшов на заплановану прес-конференцію для українських журналістів. За повідомленням Громадського телебачення після прес-конференції лідерів ЄС був запланований закритий брифінг для української преси, який, однак, не відбувся. У прес-службі Президента заявили, що спілкування з українськими журналістами не входило до розпорядку Президента, повідомивши, що він дав короткі інтерв'ю агентствам Bloomberg, Associated Pres та Литовському національному телебаченню.


Джерела[ред.]