Перейти до вмісту

Активіст Юрій Вербицький знайдений мертвим

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 січня 2014

Викраденого разом з Ігорем Луценком активіста євромайдану Юрія Вербицького знайдено мертвим. Як повідомлялося Юрія Вербицького та Ігора Луценка викрали невідомі рано вранці 21 січня, коли ті перебували у лікарні (Вербицький отримав травму ока). Ігора Луценка ввечері було знайдено у лісосмузі у Бориспільському районі Київської області та було госпіталізовано. Одразу після звільнення Луценко прокоментував власне викрадення:

« Події були такі - між першою і другою ночі вчора до мене звернулися лікарі з прохання машиною доставити до офатльмологічного відділення такого собі пана Юрія, у нього була травма ока. Я дождався Юрія, і ми поїхали у лікарню. Як тільки зайшли у у приміщення і лікар почала оглядати Юрія, підійшли двоє міцних молодиків, заглянули у кабінет і зразу вийшли. Я зрозумів, що вони за Юрієм і викликав друзів. Але я розраховував, що вони будуть нападати на нас без свідків, на вулиці. »

Обох чоловіків невідомі витягнули прямо з лікарняного кабінету на очах у лікарки й затягли до мікроавтобуса. Після того, за словами Луценка, викрадачі вивезли обох активістів на відстань 20-30 кілометрів від Києва й розмістили їх у різних відсіках споруди на кшталт металевого гаражу, де тримали впродовж 10-11 годин.

Ігор Луценко у своїх коментарях відмітив професійність, з якою діяли невідомі викрадачі. Луценко зазначав, що викрадачі в ході розмов ставили запитання стосовно майдану. Луценко також повідомив, що над Вербицьким знущалися більше, ніж над ним, оскільки викрадачі ніби вважали львів'ян своїми ворогами (Юрій Вербицький приїхав на майдан зі Львова):

« Нас спочатку разом допитували з елементами насилля. Потім розтягнули по різних кінцях лісу і обробляли окремо. Я лише чув, що дуже сильно пресують Юрія. Чому його, а не мене? Бо він виявився зі Львова. А для цих людей – це особлива каста ворогів. Все це тривало сорок хвилин. Потім нас знову запхали в автобус і кудись відвезли з мішками на голові. »

Надвечір Луценка вивезли до лісу, де його було знайдено живим. Трохи згодом у тій же лісосмузі було знайдено два понівечені тіла, в одному з яких пізніше родичі впізнали зниклого вранці Юрія Вербицького. У МВС повідомили, що смерть чоловіка настала від переохолодження, а не від тортур.

24 січня Юрія Вербицького поховали у Львові на Личаківському цвинтарі у секторі, де ховають Героїв України. Час похорону було призначено на 12 годину, однак через кількатисячний натовп людей, котрі прийшли віддати останню шану патріотові, тіло на кладовище змогли доставити лише о 16 годині. Під час церемонії з прощальним словом виступили відомі громадські діячі Львова, у тому числі мер міста Андрій Садовий. Поховали Юрія Вербицького під спів гімна України.


Джерела[ред.]