Перейти до вмісту

Вбивчий для благодійності законопроект одностайно відхилено профільним комітетом ВРУ

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

18 вересня 2013

Благодійність Святого Лаврентія

Як повідомлялося раніше, українські благодійні організації об'єднали свої зусилля проти руйнівного для галузі законопроекту Кабінету Міністрів України №3100.

Урядова ініціатива передбачає внесення п'яти змін до недавно прийнятого Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації". 5 вересня була проведена конференція в Укрінформ у ході якої філантропи та отримувачі благодійної допомоги виразили своє занепокоєння змістом та способом "проштовхування" законопроекту. Український форум благодійників, який представляла директор Анна Гулевська-Черниш, розкритикував дві зміни до Закону, що, за словами пані Анни, "привели у жах весь благодійний сектор"[1].

Після цієї прес-конференції, 6 вересня, Міністерство юстиції оприлюднило дві заяви [2] [3], в яких намагалися пояснити незадоволення благодійників їх некомпетентністю. У відповідь на це, в той же день Український Форум Благодійників оприлюднив нову заяву, що містить висновки незалежного юридичного експерта, який підтвердив ключові застереження щодо законопроекту. Форум закликав Міністра юстиції Олену Лукаш відкликати законопроект №3100.

Протягом наступних тижнів, згуртовані спільною бідою, українські благодійні організації, філантропи та небайдужі громадяни зверталися в органи влади з проханням не допустити вбивства благодійності. Відповідна онлайн-петиція change.org вже 13 вересня зібрала десять тисяч підписів. Одночасно, в законопроекті №3100 експертами були виявлені нові ризики.

Занепокоєння суспільства розділили мас-медіа, зокрема, Перший Національний[4], серію репортажів підготувала газета Дзеркало тижня[5][6][7], газета День[8], а також інтернет видання Українська Правда, texty.org.ua, ipress.ua etc.

Результатом цих дій став провал законопроекту №3100 під час розгляду 18 вересня в парламентському комітеті з питань культури та духовності. Жоден з присутніх на розгляді депутатів його не підтримав. В цей же день був оприлюднений Висновок Головного науково-експертного управління ВРУ[9], в якому чотири з п'яти урядових пропозицій були розкритиковані. Парламентські експерти в цілому підтвердили занепокоєння благодійників, що зміни в нинішній редакції законопроекту можуть "негативно позначитися на благодійній діяльності", "привести до зловживань".

Однак рішення комітету та експертів можуть бути проігноровані парламентською провладною більшістю. На цьому наголосив народний депутат Володимир Яворівський[10]:

« ..я закликаю вас, благодійники, не йти радісно додому, тому що ми можемо його відхилити, проте його завтра вже внесуть на сесію Верховної Ради. Тому, давайте боротися разом і не зупинятися на цьому. »

Примітки[ред.]

  1. Анонс прес-конференції на сайті УФБ
  2. [1]
  3. [2]
  4. Повідомлення у випуску новин 5 вересня 2013
  5. [3] Як знищити доброчинність в Україні
  6. [4] Як знищити доброчинність-2
  7. [5]
  8. Анонс матеріалів випуску 6-7 вересня 2013
  9. Висновок Головного науково-експертного управління Файл у форматі .rtf
  10. Цитата з повідомлення на сторінці facebook Українського Форуму Благодійників

Посилання[ред.]

Див. також[ред.]